Foto: NCZI

Najviac prípadov pochádza z Trenčianskeho kraja.

V pondelok potvrdili 41 prípadov nákazy koronavírusom. Národné centrum zdravotníckych informácií o tom informovalo na webe covid-19.nczisk. Laboratóriá za uplynulý deň urobili 3 333 testov, celkový počet otestovaných vzoriek je už takmer 244-tisíc.

Počet úmrtí pacientov s pozitívnym testom na nový koronavírus zostáva na čísle 28. Od prepuknutia pandémie bolo na Slovensku už 2 021 pozitívne testovaných osôb. Vyliečilo sa 1 538 ľudí.

Nové prípady podľa krajov

V Bratislavskom kraji pribudlo 12 prípadov, v Trenčianskom kraji až 13 prípadov a v Nitrianskom kraji 11 nových prípadov na COVID-19. V Banskobystrickom a Prešovskom kraji pribudlo po jednom novom prípade a v Žilinskom kraji pribudli traja pozitívne testovaní.

Nové prípady podľa okresov

Najviac, až 11 nových prípadov, je z okresu Prievidza. 10 nových prípadov je z okresu Bratislava, 7 prípadov je z nitrianskeho okresu, 4 z okresu Levice. Po 2 prípady pribudli v okresoch Žilina a Malacky a po jednom novom prípade pribudlo v okresoch Dolný Kubín, Myjava, Nové Mesto nad Váhom, Poltár a Poprad.

Z 41 nových prípadov je 27 mužov a 14 žien, sú vo veku od 8 do 84 rokov

Počet hospitalizovaných ľudí je 17, z toho majú potvrdený nový koronavírus deviati z nich. Dvaja ľudia sú na jednotkách intenzívnej starostlivosti, nikto nie jenapojený na pľúcnu ventiláciu.

Sedemdňový kĺzavý medián je po včerajšom testovaní na čísle 14.

0
Uložiť článok
Komentovať