foto: Warner Bros

Fanúšikovia a teoretici sa ešte stále snažia dešifrovať všetky skryté symboly a významy, ktoré Harry Potter ukrýva.

Od vydania prvej knihy o čarodejníckom svete Harryho Pottera ubehlo už neuveriteľných 21 rokov a od premiéry prvej časti filmovej ságy 17. Napriek tomu ešte stále vŕta v hlave fanúšikov množstvo otázok či teórií, ktoré miluje aj samotná autorka Rowlingová. Tentokrát sa objasnila tá o postave Hermiony. 

Pri tvorbe filmu alebo knihy sa tvorcovia musia vysporiadať s množstvom rozhodnutí a ich správnosť sa potvrdí až časom po konfrontácii s diváckou odozvou. Medzi takéto otázky patrí napríklad aj výber mena postáv, ktoré musí byť okrem iného dobre zapamätateľné a možno ukrývať v sebe aj nejaký odkaz.

foto: Warner Bros

J.K. Rowlingová túto náročnú úlohu zvládla excelentne, čoho dôkazom je aj samotný Harry Potter, v ktorom boli všetky mená charakterov vždy zaujímavo zvládnuté a originálne. A často z nich už vieme vyčítať čo to o postave.

Napríklad názov postavy Draca Malfoya už na prvý pohľad symbolizuje zlo, ktoré postavu vo filme sprevádza. Alebo Seamus Finnegan okamžite prezrádza jeho írsky pôvod. Veľmi zaujímavý výber mena však Rowlingová zvolila pre postavu Hermiony. Toto meno bolo totiž v tej dobe veľmi nezvyčajným a mnoho ľudí, najmä detí ho vôbec nepoznalo. To vyvolalo množstvo diskusií o tom, ako ho správne vyslovovať.

foto: Warner Bros

Rowlingová túto teóriu potvrdila

Samozrejme, autorka si toto zaujímavé meno nevymyslela sama a existovalo už predtým. Ako sa však popularita filmu zvyšovala, tak pribúdalo aj množstvo rôznych a nesprávnych výslovností. Na to sa však rozhodla reagovať samotná autorka a potvrdila jednu fanúšikovskú teóriu, podľa ktorej sme sa to mali naučiť v štvrtom pokračovaní filmu.

Rowlingová zdieľala na Twitteri príspevok, v ktorom ju označila fanúšička so svojou teóriou, podľa ktorej zaradila v časti Harry Potter a Ohnivá čaša sekvenciu, ktorá nás mala naučiť správne vysloviť Hermionino meno. Ten rozpútal diskusiu, do ktorej sa zapojili používatelia z rôznych krajín a opisovali, ako meno dievčenskej hrdinky vyslovujú u nich. Autorka knižnej predlohy súhlasila s používateľkou s prezývkou Atulaa. Následne označila reakciu Rowlingovej na jej príspevok za najlepší moment jej života.

Nejde o prvý prípad, kedy sa Rowlingová vyjadrila k diskusiám ohľadom dohadov na postavy či situácie z kúzelníckeho sveta. Nedávno sa jej fanúšikovia opýtali na jej obľúbenú teóriu. Rowlingová na Twitteri nadšene označila tú, podľa ktorej Dumbledore by tu mal byť v Rozprávkach barda Beedla symbolom postavy smrti.

unilad.co.uk
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy