foto: youtube.com (FPE Humor)

Rodina sa rozhodla riskovať a vstúpila na teritórium medzi gepardy. Video ukazuje, akú veľkú chybu urobili.

Pravidlá a zákazy sú vytvorené na to, aby sa dodržiavali. Najmä ak môže ísť o život ohrozujúce situácie. No aj napriek tomu sa nájdu ľudia, ktorí sa ich rozhodnú nerešpektovať a riskovať.

Napríklad ako táto rodina, ktorá sa rozhodla narušiť teritórium gepardom. V safari by malo platiť pravidlo o zákaze otvárania okien na autách a už vôbec by ľudia nemali z nich vychádzať. Najmä keď sa nachádzajú medzi zvieratami, ktoré môžu ohroziť ich život.

Rodičia sa okrem svojho života rozhodli riskovať aj život svojich malých detí. Táto päťčlenná rodina v holandskom safari parku Beekse Bergen mala však šťastie a nikomu z nich sa nič nestalo. Bolo to však najmä preto, že sa vyhli nebezpečnejším zvieratám. Ak by sa vybrali medzi tigre, levy alebo leopardy, výsledok by mohol byť oveľa horší. Gepardy patria medzi najrýchlejšie a najväčšie mačkovité šelmy, nie sú však tak agresívne.

Podobný incident, ktorý sa stal v Číne pred dvomi rokmi mal však horšie následky. Žena bola napadnutá tigrom po tom, ako vyšla zo svojho auta v Badaling Wildfire World. Toto napadnutie sa jej podarilo prežiť, no také šťastie nemala jej mama. Pritom, ako sa snažila zachrániť svoju dcéru pred tigrom, prišla o svoj život.

Aj toto je dôkaz, že pravidlá sú vytvorené z nejakého dôvodu a mali by sa rešpektovať. Pretože človek môže na svoju hlúposť doplatiť životom.

Pozri aj: Za pytliactvo trest smrti. V Keni prijímajú razantné opatrenia v snahe chrániť divoké zvieratá

iflscience.com
Príbehy
0
Komentovať (0)