foto: Wikimedia

Potomkovia Adolfa Hitlera ešte stále žijú. Najmladší z nich má v súčasnosti 48 rokov.

Potomkovia najznámejšej osobnosti temných dejín 20. storočia ešte stále žijú. Mnohí z nich sa po vojne svojho mena vzdali. Nikto nechcel so sebou niesť škvrnu znejúcu Hitler. O svojich skutočných predkoch hovorili len málo. Akí sú príbuzní Adolfa Hitlera? 

Istý čas pretrvával názor, že z Hitlerových potomkov už nežije nikto. Opak je však pravdou. Pokrvná línia diktátora moderných dejín pretrváva, dodnes žije jeho 5 príbuzných. Tí si však pokračovanie svojho rodu neželajú.

Rozliční muži s rôznymi menami

Peter Raubal, Heiner Hochegger, Alexander, Louis a Brian Stuart-Houstonoví sú svojou povahou či profesiami odlišní, no spája ich pokrvné puto s Hitlerom. Sú presvedčení o tom, že budú poslednými. Rodinná história Adolfa Hitlera neprekvitá šťastnými manželstvami. On sám sa oženil s Evou Braun necelý deň predtým, ako spáchali samovraždu. Jeho sestra Paula sa neoženila nikdy. Obaja zomreli bezdetní, a tak sa dlho verilo, že už ďalší Hitler neexistuje. Historici tento názor vyvrátili svojím bádaním. Napriek tomu, že rodina Hitlerovcov nebola početná, podarilo sa im zachovať pokrvnú líniu až do súčasnosti.

Hitler s Evou Braun, Wikimedia

Rodokmeň sa rozvetvuje nevlastnými súrodencami

Rodičmi Adolfa boli Alois a Klara. Len málokto vie, že ešte pred týmto manželstvom mal Alois Hitler inú ženu Franni, s ktorou mal dve deti Aloisa Jr. a Angelu. Tu sa nám rodokmeň rozvetvuje. Alois Jr. si po vojne zmenil meno a taktiež mal svoju rodinu, tou boli dvaja synovia William a Heinrich. Práve William je otcom bratov Stuart-Houstonových.

Druhé dieťa Aloisa Hitlera, dcéra Angela, sa vydalo a malo tri deti – Lea, Geli a Elfriede. Svojím bizarným správaním utkvela v pamäti ľudí najmä Geli Raubal, ktorá mala so svojím nevlastným strýkom Adolfom blízky a zvláštny vzťah. Napokon spáchala samovraždu. Zvyšní súrodenci Leo a Elfriede mali synov. Spomínaný Peter Raubal je synom Lea a Heinerovou matkou je Elfriede.

Alois Hitler a Geli Raubal, Wikipedia / Wikipedia

Neobľúbený synovec si po vojne zmenil meno

Vráťme sa k bratom Stuart-Houstonovým. Ich otec William bol v detstve známy ako Willy. Najznámejší vodca svojho synovca nemal veľmi v láske. Malý Willy sa totiž z postavenia strýka pokúšal čosi získať, buď peniaze, alebo neskôr aj zamestnanie. Ku koncu druhej svetovej vojny William odišiel do Ameriky, kde si zmenil meno. S Hitlerom nechcel mať nič spoločné.

V Amerike sa usídlil na Long Islande, kde vychoval štyroch synov. Jeden z nich sa vysokého veku nedožil, pretože zahynul pri autonehode. Mnohí ich považovali za Američanov, no niektorí ľudia si občas všímali podobné črty Williama s nemeckým vodcom. O svojich príbuzných mimo Ameriky rodina skoro vôbec nerozprávala. Chlapci Alexander, Louis a Brian sa napokon dozvedeli o svojom známom predkovi. Práve vtedy uzavreli dohodu o tom, že nimi sa pokrvná línia Hitlerovcov končí. Podobný názor majú aj ich príbuzní Heiner a Peter v Rakúsku.

Wikipedia

Peter Raubal a Heiner Hochegger sa neoženili a nemajú žiadne deti. V blízkej budúcnosti to ani nemajú v pláne. Heinerova identita bola odhalená v roku 2004. Následne sa začalo špekulovať o tom, či si príbuzní Hitlera budú nárokovať honoráre za jeho knihu Mein Kampf, no ani jeden z nich o to nemá záujem. Peter Raubal to vysvetlil nemeckým novinám Bild am Sonntag celkom jasne: „Príbeh okolo Hitlerovho dedičstva poznám, no nič s tým neurobím. Nechcem s tým mať nič spoločné. Chcem len, aby ma už nechali na pokoji.“

Súčasní potomkovia Hitlerovej línie už majú svoje roky. Najmladší z nich má 48 rokov, ten najstarší už 86. Zdá sa, že Hitlerova línia sa pomaly blíži ku koncu. Ak sa totiž piatim posledným príbuzným podarí svoj sľub dodržať, meno vyvolávajúce zimomriavky aj v súčasnosti už celkom zanikne.

Pozri aj: Pod Tatrami objavili poklad nevyčísliteľnej hodnoty. V zakopanom krčahu sa nachádzalo takmer 900 strieborných mincí

all-that-is-interesting.com
Príbehy
0
Komentovať (0)