Foto: The Ocean Cleanup

Spoločnosť The Ocean Cleanup získala ocenenie Macquarie Anniversary Award.

Spoločnosť The Ocean Cleanup získa 10 miliónov austrálskych dolárov (6,15 milióna eur) na realizáciu svojho plánu s čistením svetového oceánu. Projekt Boyana Slata peniaze získa v priebehu 5 rokov od nadácie spoločnosti Macquarie Group, ktorá pri príležitosti 50. výročia založenia investičnej skupiny podporila vysokou sumou päť rôznych neziskových organizácií.

„Je veľmi vzrušujúce byť jedným z piatich neziskových organizácií, ktoré boli ocenené cenou Macquarie Anniversary Award. Som poctený, že sa rozhodli podporiť naše poslanie,“ reaguje na ocenenie Boyan Slat v tlačovej správe spoločnosti The Ocean Cleanup. Dodáva, že s prostriedkami od investičnej spoločnosti Macquarie Group budú schopní vyvinúť ďalší čistiaci systém a začať tak rozširovanie čistiacej flotily.

Foto: The Ocean Cleanup

„Čistenie oceánov je odvážny nápad obnovy morských ekosystémov. Je to jedinečná príležitosť, ako ovplyvniť naše životné prostredie a hľadať ambiciózne riešenie na odstránenie plastového odpadu z našich oceánov, čo má výrazný prínos pre voľne žijúce zvieratá, potravinový reťazec a zdravie spoločnosti,“ povedala v mene Macquarie Group Foundation predsedníčka nadácie Mary Reemstová.

Spoločne s The Ocean Cleanup získali ocenenie Macquarie Anniversary Award ďalšie štyri neziskové organizácie. Finančný príspevok získal projekt Last Mile Health, ktorý sa zaoberá problémom nedostupnej primárnej zdravotnej starostlivosti odľahlým komunitám v subsaharskej Afrike, či austrálska Monash Univerzity a jej program na pomoc na boj proti smrteľným chorobám prenášaným komármi. Ocenenie získal aj Detský výskumný ústav Murdoch, ktorý sa špecializuje na boj proti infekčnému ochoreniu svrab či spoločnosti Social Finance, ktorá chce podporou mladých študentov z chudobných pomerov pomôcť klesajúcej ekonomickej mobilite Spojených štátov amerických.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )