Foto: instagram.com/bizarre_design_/

Vyšetrovatelia prinášajú nové informácie v prípade.

Prípad Gabby Petito sleduje celý svet. Vyšetrovatelia pred pár dňami vydali vyhlásenie, že Gabby bola brutálne zaškrtená a na jej priateľa, ktorý bol hlavným podozrivým, bol vydaný zatykač. Nikdy však nebol obvinený zo zabitia Gabby.

Článok bol aktualizovaný s novými informáciami.

Ako píše BBC, vyšetrovatelia FBI našli v parku v štáte Florida ľudské pozostatky, ktoré zrejme patria Brianovi Laundriemu. Pri pátraní boli nájdené predmety, ktoré patrili práve Brianovi. Ten je nezvestný už viac ako mesiac, pozostatky jeho priateľky boli nájdené 19. septembra vo Wyomingu.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Gabby (@gabspetito)

“Zdá sa, že ide o ľudské pozostatky spolu s osobnými predmetmi, akými sú batoh a notebook, patriace Brianovi Laundriemu,” vyjadril sa na tlačovej konferencii zvláštny agent FBI, Michael McPherson. “Predmety sa našli v oblasti, ktorá bola donedávna pod vodou,” dodáva.

Právnik Brianovej rodiny pre médiá potvrdil, že do parku prišli v stredu aj jeho rodičia. „Chris a Roberta Laundrie boli dnes v rezervácii, keď sa našli ľudské pozostatky a niektoré Brianove veci. Rodičia pritom orgánom činným v trestnom konaní povedali, že by sa v tej oblasti Brian mohol nachádzať,“ povedal Steve Bertolino.

Telo, ktoré objavili, patrí Brianovi

FBI potvrdila, že pozostatky, ktoré objavili, patria Brianovi. Úrady zároveň potvrdili, že predmety, ktoré objavili rovnako patria Brianovi.

„Dňa 21. októbra 2021 boli porovnané zubné záznamy, ktoré potvrdili, že ľudské pozostatky nájdené v rezervácii T Mabry Carlton Jr. a v environmentálnom parku Myakkahatchee Creek sú skutočne pozostatky Briana Laundrieho,“ napísala FBI na Twitteri.

Laundrie bol nezvestný od 14. septembra, dva týždne po tom, ako sa vrátil domov z výletu bez Gabby. Jeho rodičia médiám potvrdili, že odišiel z ich domu v North Port s batohom, ale doma nechal peňaženku aj mobil.

O prípade Gabby Petito

Gabby Petito bola za nezvestnú prehlásená 11. septembra, zmizla počas cestovania s Laundriem. Rodina si o mladú influencerku začala robiť starosti po tom, čo im niekoľko dní neodpovedala na telefonáty ani na správy. Jej telo bolo napokon nájdené v kempingovej oblasti na severe Wyomingu neďaleko hraníc Národného parku Grand Teton.

Gabby a Brian krátko pred svojou cestou v obytnej dodávke zrušili svoje zásnuby. Gabby sa naposledy ozvala svojej mame koncom augusta prostredníctvom SMS správy, mama si však nie je úplne istá, či ju písala jej dcéra. Odvety bol jej mobil vypnutý a už sa s ňou nedokázala skontaktovať.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Gabby (@gabspetito)

Začiatkom septembra sa Brian vrátil z ich výletu, avšak sám. Čo je ešte znepokojujúcejšie, nikomu neprezradil, kde je Gabby a prečo sa nevrátila spolu s ním. Dokonca ani jej rodine, ktorá ho prosila o to, aby im pomohol nájsť ich milovanú dcéru.

Odmietal hovoriť aj s políciou či vlastnými rodičmi. 11. septembra rodičia Gabby nahlásili, že je ich dcéra nezvestná. Deň predtým boli však z polície poslaní preč s tým, že ide pravdepodobne o planý poplach. Ako už vieme dnes, nebol.

Zistilo sa, že Gabby mala s Brianom pretrvávajúce konflikty. Dokonca na internet uniklo policajné video zo zásahu, kedy riešili problémy medzi dvojicou ako domáce násilie. Gabby v ňom nedokázala prestať plakať.

Smrť mladej influencerky zasiahla nielen jej rodinu, ale aj celú Ameriku a celý svet. Zároveň však prípad Gabby Petito je iba jedným z mnohých podobných, ktoré, žiaľ, vôbec nie sú výnimočné a všetky by si zaslúžili byť prešetrené rovnako vynaloženým úsilím.

0
Uložiť článok
Komentovať