foto: Annapurna Pictures, Paramount Classics

Povolanie herca nie je také jednoduché, ako sa možno na prvý pohľad zdá.

Množstvo hercov je pre úlohu vo vysnívanom filme ochotných urobiť naozaj čokoľvek. Často to so sebou nesie radikálnu zmenu zovňajška. Vyžaduje si to mesiace námahy a výsledok väčšinou fanúšikov šokuje. V prípade, že ide o dobrého herca, zmena stojí naozaj za to. 

Dosiahnuť čo najväčšiu autenticitu charakteru, ktorú herec predstavuje si vyžaduje určitú obetu a flexibilitu. Pozrime sa na 10 hercov, ktorí prešli neuveriteľnou transformáciou a za svoju premenu získali patričné ocenenia.

Christian Bale

Herec Christian Bale je ukážkou toho, ako pre čo najdôveryhodnejšie stvárnenie svojej role urobiť čokoľvek. V roku 2004, pri natáčaní filmu Mechanik (The Machinist) schudol neuveriteľných 28 kíl. Z pôvodných 80 kíl teda vážil o viac ako tretinu menej. Jeho výzor teda pôsobil až anorekticky a aby túto premenu docielil, začal dokonca fajčiť, aby stratil chuť do jedla. To však nie je všetko. Minulý rok zahral postavu amerického viceprezidenta Dicka Cheneyho v snímke Vice. Pre túto úlohu musel pribrať viac ako 18 kilogramov. Za svoju premenu a skvelý výkon bol nominovaný na cenu Akadémie v kategórii Najlepší herec. Radikálnou zmenou váhy prešiel aj pri ďalších svojich filmoch a považuje sa tak za ozajstného chameleóna.

George Clooney

Pri natáčaní filmu Syriana musel George Clooney pribrať 16 kíl. Ak si poviete, že mu bolo príjemné neustále jesť čokoľvek a najmä veľa, herec bol iného názoru. Navyše si kvôli svojej vysokej váhe spôsobil zranenie chrbtice, kvôli ktorému musel podstúpiť operáciu. Napokon sa však presvedčil, že táto transformácia nebola na škodu, keď za svoju úlohu získal Oscara.

Bradley Cooper

Miláčik žien, ktorý očaril minulý rok filmom A Star is Born po boku speváčky Lady Gaga, musel tiež čo to pre svoju hereckú kariéru obetovať. Vo filme Clinta Eastwooda Americký ostreľovač (American Sniper), v ktorom stvárnil hlavnú postavu a bol za ňu nominovaný aj na Oscara pribral herec až 20 kilogramov. Cooper musel podstúpiť tvrdé tréningy s trénerom, ktorými začínal svoj deň už o piatej ráno. Cvičil dvakrát denne a požadovanú váhu sa mu podarilo dosiahnuť už za desať týždňov.

Renée Zellweger

Jednou z najznámejších herečiek, ktoré museli pribrať na svojej váhe kvôli úlohu vo filme, patrí práve Renée Zellweger. Kvôli hlavnej úlohe vo filme Denník Bridget Jonesovej (Bridget Jones’s Diary) pribrala 10 kíl a to rovno dvakrát, keďže sa film dočkal aj svojho pokračovania. Herečke to však okrem značného úspechu prinieslo stroskotanie vzťahu.

Matthew McConaughey

McConaughey si svoju premenu kvôli hlavnej úlohe vo filme Zlato (Gold) užíval. Nevadilo mu jesť každý deň pizzu, dokonca si ju dať aj v noci. Rovnako neodmietol na raňajky cheeseburger s pivom. Za polroka sa mu takýmto životným štýlom podarilo pribrať 23 kilogramov. Podobne ako Christiane Bale, aj on je ochotný pre úlohu vo svojom filme urobiť čokoľvek. V snímke Klub poslednej nádeje ho zas môžeme vidieť ako extrémne vychudnutého.

Jared Leto

Kvôli role vo filme o zavraždení Johna Lennona Chapter 27 Jared Leto pribral ohromných 30 kilogramov a zmenil sa na nepoznanie. Prinieslo mu to však aj zdravotné komplikácie. Herec však vedel, že táto transformácia je nutná, aby sa mu podarilo čo najlepšie vcítiť do kože svojej postavy.

Ryan Gosling

Vo filme Petera Jacksona Pevné puto (The Lovely Bones) mal jednu z hlavných úloh stvárniť práve Ryan Gosling. Napokon z nej bol však vyškrtnutý kvôli incidentu, spojenému s jeho váhou. Bol totiž skalopevne presvedčený o tom, že jeho postava by mala vážiť oveľa viac, ako bola jeho pôvodná hmotnosť. Rozhodol sa teda pribrať 30 kíl. Keď však s nimi prišiel na nakrúcanie, štáb zostal šokovaný. Herec totiž zle pochopil svoju úlohu a rolu si teda nezahral.

Colin Farrell

Colin Farrell v bizarnej snímke Homár (The Lobster) od Yorgosa Lanthimosa zahral hlavnú úlohu podivného otca rodiny. Kvôli tejto úlohe musel za dva mesiace pribrať 18 kíl. Nerobil však pre to nič radikálne. Jednoducho jedol kedykoľvek chcel a úplne čokoľvek. Keď sa však po natáčaní vracal k svojej pôvodnej váhe začal cvičiť a dokonca zvolil zdravé stravovanie.

Matt Damon

Kvôli úlohe vo filme Stevena Soderbergha Informátor! (The Informant!) musel Matt Damon pribrať 15 kilogramov. Herec si však túto premenu pochvaľoval a čas počas nakrúcania užíval, keďže mohol jesť hocičo, na čo dostal chuť. Navyše nechýbalo ani pitie veľkého množstva piva.

Robert De Niro

Robert De Niro stvárnil jednu z hlavných úloh vo filme Martina Scorseseho, Zúriaci býk (Raging Bull). Kvôli nej však prešiel neuveriteľnou transformáciou, ktorá mala na svedomí množstvo zmien v hercovom živote. Okrem náročných tréningov mu to zapríčinilo negatívny dopad na súkromný život. Odhalil sa však jeho talent športový talent. Tréner, ktorý pracoval na jeho pláne naberania hmotnosti totiž prehlásil, že na začiatku natáčania bol herec v takej forme, že by sa v strednej váhe pokojne dostal aj do prvej dvadsiatky. Za svoju obdivuhodnú premenu a geniálny herecký výkon získal sošku Oscara.

csfd.czshape.comthisisinsider.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy