Ilustračná foto: Unsplash

Rozhodujúci bude symbol snehovej vločky.

Pre zimné pneumatiky budú od ďalšej zimnej sezóny, čiže od októbra 2024, platiť nové pravidlá. Po novom nebude stačiť iba označenie M+S a takéto pneumatiky teda nebudú spôsobilé na jazdu po zasnežených cestách.

Pneumatiky si radšej skontrolujte

Toto pravidlo však bude od októbra platiť aj pre celoročné kolesá, ktoré si zrejme mnohí vodiči nasadzujú práve v tomto období, píše web Autoviny.sk. Rozhodujúci bude symbol snehovej vločky v trojvrší. Ak teda máte na pneumatikách iba označenie M+S, bez spomínanej snehovej vločky, budete si musieť kúpiť nové, v opačnom prípade vám bude hroziť pokuta až do výšky 40 eur.

Foto: interez

Ak ste počas posledných rokov kúpili nové pneumatiky od overených výrobcov, mali by sa na nich nachádzať obidva symboly. Niektorí vodiči však na svojich autách nenajazdia veľa kilometrov a zimné či celoročné kolesá im preto vydržia niekoľko sezón. V takomto prípade odporúčajú odborníci spomínané označenie skontrolovať.

„Symbol snehovej vločky (3PMSF) je povinný pre zimné alebo celoročné pneumatiky vyrobené od 1. januára 2018,“ informuje spoločnosť Continental.

Uložiť článok

Najnovšie články