Foto: TASR (AP Photo/Andrew Kravchenko)

Ide o štvrtú návštevy Zuzany Čaputovej na Ukrajine počas jej funkčného obdobia.

Prezidentka SR Zuzana Čaputová si na úvod rozlúčkovej návštevy Ukrajiny, kam pricestovala v piatok ráno, uctila pamiatku 118 obetí bojov pri obci Moščun. TASR o tom informoval hovorca prezidentky Martin Strižinec.

Boje, ktoré sa v danej oblasti odohrali v prvých dňoch ruskej agresie, sa považujú za zlomový moment pre obranu Kyjeva. Po víťaznej bitke bolo oslobodených mnoho ďalších ukrajinských obcí.

Foto: TASR (AP Photo/Andrew Kravchenko)

Prezidentka položila k pamätníku Anjeli víťazstva kyticu červených ruží. „Prišla som do krajiny, v ktorej je vojna, ťažká situácia a obrovské ľudské utrpenie. Moja rozlúčková návšteva je aj príležitosťou sprostredkovať toto posolstvo k nám domov. Zároveň som rada, že sem môžem priniesť dobré správy zo Slovenska, ktoré sa týkajú pomoci Ukrajine,“ uviedla Čaputová.

Ide o štvrtú návštevy Zuzany Čaputovej na Ukrajine počas jej funkčného obdobia, z toho tretíkrát počas vojny. Počas svojej návštevy sa stretla opätovne aj s Volodymyrom Zelenským. Na tlačovej konferencii sa jej poďakoval za jej silnú morálnu podporu. Spoločne ocenili aj slovenskú zbierku na muníciu pre Ukrajinu.

 

 

Uložiť článok

Najnovšie články