Foto: wikimedia/youtube

Kristína Horniaková / / Svet
Zvyky a tradície sa v rôznych kútoch sveta odlišujú. Aké sú najzvláštnejšie sexuálne tradície, ktoré jednotlivé národy a kmene praktizujú?

Rôzne národy a kmene na svete dodržiavajú rozličné tradície, zahŕňajúce aj sexuálne praktiky, ktoré sa nám môžu zdať až neuveriteľné.

Väčšinu týchto tradícií považuje naša spoločnosť za bizarné, v kultúrach kde sú praktizované, sú však považované za bežnú súčasť života človeka.

Staroveký Egypt

pexels.com

V starovekom Egypte ľudia považovali mužskú masturbáciu za extrémne dôležitú. Na väčšej dôležitosti ešte naberala, ak bola vykonávaná bohom. Podľa mýtu vraj boh Atum stvoril svet prostredníctvom masturbácie, pričom tok a odliv rieky Níl bol spájaný s frekvenciou jeho ejakulácie. Túto praktiku potom tradične vykonávali aj faraóni, ktorí pri náboženských ceremóniách ejakulovali priamo do Nílu.

Ostrov Trobriand, Papua Nová Guinea

Kitava Island Children

Posted by Mira Calton on Samstag, 11. August 2012

Už vo veku 7 rokov sú deti na ostrove podporované v tom, aby sa navzájom zvádzali. Počas puberty začínajú intenzívne vyhľadávať sexuálnych partnerov, ktorých môžu meniť tak často, ako sa im zachce. Namiesto tradičnej svadobnej ceremónie, na akú sme zvyknutí u nás, je mladý pár považovaný za oddaný, ak sa spoločne najedia. Mladá nevesta vtedy podľa tradície neodchádza z domu svojho milenca pred úsvitom, ale počká na svoju matku, ktorá má priniesť varené sladké zemiaky.

Aborigéni Mardudjara, Austrália

JuTa / Wikimedia

Mladí chlapci sa u nich stávajú mužmi medzi 10 a 12 rokom života. V tomto veku sa chlapci zúčastnia rituálu, počas ktorého im vybijú predný zub a prepichnú nosnú prepážku. Potom nasleduje obriezka, po ktorej musí chlapec zhltnúť svoju vlastnú predkožku. Kmeň verí, že prehltnutá predkožka spraví chlapca silným mužom. Nakoniec je vyslaný na lov, odkiaľ sa musí vrátiť s jedlom, a až vtedy sa v očiach členov kmeňa stáva dospelým mužom.

Kmeň Sambia, Papua Nová Guinea

Huri Duna Dancers [PNG] WOMAD 11

Na to, aby sa v kmeni Sambia stali chlapci mužmi, musia absolvovať proces pozostávajúci zo šiestich fáz. Tento proces začína už vo veku 6 rokov. Počas premeny chlapca na muža sú učení ako sa stať bojovníkmi, a najmä ako sa odpútať od žien, vrátane svojej matky. Kmeň totiž verí, že ženy môžu byt pre mužov nebezpečné. Ďalším kľúčovým momentom vývoja chlapcov je požitie semena iného muža z kmeňa. Nie je to považované za prejav homosexuality, ale skôr vnímané ako spôsob, ktorý má pomôcť chlapcom pri vývine. Celý proces dospievania je ukončený, keď sa chlapec stane otcom dieťaťa.

Kmeň Wodaabe, Afrika

flickr.com

Kmeň Wodaabe je svetoznámy vďaka prepracovanému líčeniu a dekoratívnemu obliekaniu jeho členov. Každý rok sa koná festival Guérewol, ktorý trvá týždeň, a jeho cieľom je vystavovať krásu a tanečný talent miestnych mužov. Svojimi tanečnými zručnosťami sa snažia získať pozornosť vydaja chtivých žien. Festival má aj svojich víťazov, ktorých volí porota pozostávajúca z troch najkrajších žien z kmeňa. Každá z týchto žien si môže vybrať muža na vydaj, alebo aspoň na krátky románik. Počas festivalu si môžu dokonca aj zadané ženy vybrať nového druha a zanechať svojho predošlého manžela.

Saut-d’Eau, Haiti

La Vierge Miracle (Believer)

Saut-d’Eau, alebo vodopád po francúzsky, je meno obce na Haiti. Každoročne v júli sa miestni obyvatelia zúčastňujú na festivale pri posvätnom vodopáde. Podľa miestnych je toto podujatie považované za festival plodnosti. Kedže primárnym cieľom festivalu je plodenie, majú ženy počas trvania festivalu dovolené mať otvorené sexuálne vzťahy s rôznymi partnermi.

Tibetské etnické komunity, Nepál

【西藏字典系列 Tibet Dictionary:一妻多夫制 Polyandry】在中國共產黨掌握西藏主權之前,西藏社會一直有「一妻多夫」制度。女性的丈夫如果是家中長子,那麼那丈夫的弟弟(們)也要娶「嫂嫂」!加入八月西藏雪頓節特別團…

Posted by Eastern Vision on Donnerstag, 6. Juli 2017

Aj keď už táto tradícia pomaly vymiera, v etnických tibetských komunitách ešte stále funguje polyandria, teda mnohomužstvo. Výhodu polyandrie vidia miestne komunity v prirodzenej kontrole populácie a zaistení spoločnosti pre ženu, v prípade, ak jej manžel odchádza preč z domu kvôli práci, alebo zomrie. Väčšinou si jednu ženu zoberú dvaja, traja alebo viacerí bratia, a potom spoločne žijú pod jednou strechou. V týchto komunitách majú ženy hlavné slovo a rada starších takisto pozostáva väčšinou z rešpektovaných starších žien.

Staroveké Grécko

commons.wikimedia.org

V starobylom Grécku nebol sexuálny akt medzi dospelým mužom a mladým tínedžerom nič neobvyklé. Táto praktika sa nazýva pederastia a v tej dobe bola považovaná za vzdelávaciu skúsenosť pre mladého muža.

Pre mnohých z nás sú tieto praktiky asi šokujúce, avšak pre iné národy je to súčasť ich kultúry, a mali by sme sa k tomu aj stavať. Pravdou ale je, že rešpektovať v súčasnej dobe napríklad praktiky vykonávané medzi mužmi a chlapcami v starobylom Grécku neprichádza do úvahy.

Pozri aj:  10 najlepších filmov o sexuálnej závislosti, ktoré prelomili tabu a stali sa veľmi obľúbené

lifebuzz.com
0
Komentovať (0)