Fotografovanie sa stáva veľmi obľúbenou záľubou, ktorej sa venuje čoraz viac mladých ľudí. Niekoľko fotografov sme vám už na našom portáli predstavili a dnes...

Fotografovanie sa stáva veľmi obľúbenou záľubou, ktorej sa venuje čoraz viac mladých ľudí. Niekoľko fotografov sme vám už na našom portáli predstavili a dnes to budú hneď dvaja naraz. Dominika a Jakub sú priatelia zo strednej školy a obaja majú rovnaké hobby, no napriek tomu je ich tvorba rozdielna. Veď posúďte sami….

Dominika sa fotografii začala venovať až tento rok, rada cestuje a venuje sa aj blogovaniu. „Keďže som mala celý život veľmi pozitívny vzťah k umeniu, nejakým záhadným spôsobom som sa od výtvarnej výchovy dostala až k foteniu, ktorému som sa viac menej začala venovať až tento rok, aj keď nejaké tie náznaky boli už aj predtým. Keďže nemám prioritu len vo fotografovaní, snažím sa všetko, čo robím rada, nejakým spôsobom prepojiť.

Ak by som mala povedať čo najradšej fotím, určite sú to portréty, no zároveň neskutočne rada fotím mačky :), ale v podstate stále hľadám a skúšam nájsť, to čo by ma na fotografií bavilo najviac.

dominika a jakub (4)
foto: Dominika Žilová

Naopak Jakub má v tom, čo má najradšej už úplne jasno. „Môj život je plný prírody, priateľstva, roadtripov, kempovania a objavovania nových miest. Verím vo „vesmír“ a jeho vnímanie vyjadrujem fotkou. Snažím sa zachytiť vzťah medzi človekom a prírodou. Poukázať na to, kam patríme, odkiaľ pochádzame.

dominika a jakub (5)
foto: Jakub Láclavík

Viac fotografií nájdeš v našej galérii, alebo priamo na stránkach Dominiky a Jakuba.

Venuješ sa umeniu? Kresleniu, fotografovaniu čomukoľvek s čím by si sa mohol podeliť s ostatnými? Neváhaj a kontaktuj nás mailom!