Foto: interez/Matej Mensatoris

Minister dodal, že aj v týchto minútach robia všetko pre to, aby čin vyšetrili.

Na premiéra Roberta Fica (Smer-SD) bol spáchaný atentát. Páchateľ vystrelil päť výstrelov, predseda vlády je v kritickom stave. Uviedol to minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD). Podľa prvých informácií išlo podľa ministra o jasne politicky motivovaný čin. Rozhodnutie o tomto čine prišlo podľa neho krátko po prezidentských voľbách.

Minister priblížil, že vyšetrovanie naďalej prebieha. „Robíme všetko, aby sme tento ohavný čin vyšetrili,“ vyhlásil.

Orgány činné v trestnom konaní a Policajný zbor urobili všetko preto, aby zabezpečili ochranu ústavných činiteľov, ako aj poslancov Národnej rady SR. V najbližších dňoch bude zabezpečená ochrana všetkých ústavných činiteľov. Takisto bude posilnená aj policajná ochrana viacerých médií, ale aj viacerých predstaviteľov opozície. Uviedol to na mimoriadnom brífingu minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD).

Šutaj Eštok zároveň vyzval na zastavenie šírenia politicky motivovanej nenávisti v spoločnosti a agresie voči politickým oponentom.

„Nech nie je odpoveďou nenávisť, nech sa tu nejdeme pozabíjať len preto, že máme odlišný názor,“ zdôraznil minister. Vyhlásil, že streda je najsmutnejším dňom pre demokraciu na Slovensku v jeho novodobej histórii.

Nakoniec vyzval médiá, aby využili svoju silu a nešírili medzi ľuďmi nenávisť. Na výroky podpredsedu parlamentu Ľuboša Blahu, ktorý z atentátu obvinil opozíciu, nereagoval. „Dnes som sledoval kritický stav premiéra, bol som s ním na operačnej sále,“ povedal.

Uložiť článok

Najnovšie články