Foto: Youtube

Lekári nerešpektovali mužovu žiadosť o ukončenie trápenia po smrteľnom ožiarení a neustále ho oživovali. Umieral tak veľmi pomaly a v neznesiteľných bolestiach.

Liečba pacientov zasiahnutých vysokými dávkami radiácie je niečo, s čím si lekári ani dnes nevedia dať rady. Ak je človek vystavený nadmernému ožiareniu, má to nenapraviteľné následky na jeho zdravie. No v tomto prípade sa lekári rozhodli pre až nehumánny čin. 

Traja technici zamestnaní v spoločnosti JCO, ktorá vyrábala palivo do jadrových reaktorov v Tókai v Japonsku, sa 30. septembra 1999 stali obeťou veľmi nepríjemného incidentu. Pracovníci pripravovali palivo použiteľné v jadrových reaktoroch. Keď liali siedmu nádobu roztoku dusičnanu uránu do sedimentačnej nádrže, dosiahli kritické množstvo a začala štiepna reakcia. Došlo k uvoľneniu intenzívneho gama žiarenia a veľkého toku neutrónov. Hisashi Ouchi bol z trojice najbližšie pri nádrži, a tak mal pre neho tento výbuch, sprevádzaný modrým bleskom, najhoršie následky. Vyšetrovaním sa zistilo, že v nádrži sa nachádzalo až  16 kg uránu, pričom povolené množstvo, ktoré mohlo byť do nej vložené, bolo len 2,4 kilogramu.

foto: youtube.com

Táto civilná jadrová havária sa považovala až do tragédie vo Fukušime za najhoršiu v histórii Japonska. Hisashi Ouchi dostal dávku až 17 sievertov. Pre porovnanie, množstvo ktorému sa môže pracovník jadrovej elektrárne v Japonsku vystaviť ročne, aby nebolo jeho zdravie v ohrození, je 50 milisievertov. Dávka, ktorou bol zasiahnutý Ouchi, je tak bezpodmienečne smrteľná a považuje sa za jedinú osobu na svete, ktorú zasiahlo takto vysoké množstvo žiarenia za tak krátky čas. Všetky jeho chromozómy boli ihneď zničené a počet bielych krviniek mu klesol takmer na nulu. Povrch jeho tela bol spálený a orgány sa vyznačovali vážnymi známkami poškodenia.

Ak si však myslíte, že Ouchi okamžite zomrel, ste na omyle. Lekári ho totiž nechávali nažive a musel trpieť neuveriteľných 83 dní od nehody v bolestiach. Nebránili sa ani krutým praktikám a dokonca, keď mu srdce v 59. deň prestávalo pracovať, neustále ho oživovali, až kým sa im ho znova nepodarilo priviesť k životu.

foto: youtube.com

Keď si už s jeho vážnym zdravotným stavom nevedeli dať rady, presunuli ho do Tokijskej nemocnice, v ktorej údajne ako prvý na svete podstúpil periférnu transplantáciu kmeňových buniek. Rovnako dostal množstvo experimentálnych liekov a podrobili ho transplantácii kože. „Už to ďalej nezvládam a nechcem znášať, nie som predsa žiadne zviera,“ podarilo sa zo seba dostať Ouchimu iba po týždni takejto „liečby“. No napriek tomuto želaniu sa lekári nezľutovali a udržiavali muža nažive vo veľkých bolestiach a naďalej umieral veľmi pomalou smrťou.

foto: youtube.com

Keď mu zlyhalo srdce, 27. novembra, lekári ho oživovali 70 minút, až sa im pomocou transfúzie krvi a rôznych liekov podarilo predĺžiť mužove mučenie o ďalších 24 dní.

Hisashi Ouchi definitívne podľahol niekoľkonásobnému zlyhaniu orgánov 21. decembra 1999 a lekári už v tomto prípade našťastie nedokázali urobiť nič. Bezohľadné bolo najmä to, že kvôli svojim vlastným výskumom nerešpektovali ani želanie rodiny a blízkych, ktorí chceli len to, aby Ouchi zomrel pokojnou smrťou, ako civilizovaný človek.

Pozri aj: Nová štúdia sa lepšie pozrela na sex robotov. Vedci tvrdia, že ich obľuba je veľmi nezdravá a môže viesť až k psychickej poruche

unbelievable-facts.com
0
Uložiť článok
Komentovať