Foto: @kalaturanastasi (Twitter)

Za touto akciou sú ženy, ale aj muži, ktorí sa snažia podporiť vojakov.

Ukrajinou sa v tejto dobe šíri ozaj netradičná kampaň. Mladé ženy, ale aj muži sa pre podporu ukrajinskej armády vo vojne proti Rusku rozhodli predávať svoje nahé fotky, pričom dokopy vyzbierali už viac ako 650-tisíc eur.

Vojna na Ukrajine trvá už bezmála 4 mesiace. Svet sa prostredníctvom rôznych organizácií a aktivít snaží podporiť nielen civilistov, ale aj ukrajinskú armádu, ktorá oddane bráni územia napádané ruskými okupantmi.

Začala sama, chcela len odvoz z mesta

Viaceré zbierky a charity začali aj priamo na Ukrajine, pričom už dva dni po začiatku vojny sa k nim pridala mierne netradičná iniciatíva – pomoc pri úteku z bombardovaných miest výmenou za nahé erotické fotky.

Celú iniciatívu začala pôvodom bieloruská mladá žena Nastassia Nasko. Slečna, ktorá žila väčšine života na Ukrajine, napísala na svoj Twitter tento sarkastický status: „Príde ma niekto vyslobodiť z Charkova? Ak áno, pošlem vám za to nahé fotky,“ písala Nasko. „Sranda“ však skončila v momente, kedy jej za necelých päť minút prišlo viac ako 10 reakcií.

Získala si pozornosť a vyzbierali stovky tisíc eur

Nasko neskôr prišla na to, že týmto spôsobom by sa dali kvalitne vyzbierať peniaze na podporu vojakov. Spolu s niekoľkými spoločníčkami, ktoré oslovila cez Twitter, založili na platforme OnlyFans svoj vlastný profi s názvom TerOnlyFans. „Ter“ má značiť skratku pre teritoriálnu obranu.

„Nie sme žiadne prostitútky ani sexuálni pracovníci, zbierame len peniaze pre armádu,“ povedala Nasko pre Bussines Insider. V iniciatíve je aktuálne zapojených 38 ľudí vrátane troch mužov, ktorých erotické fotografie si kupujú ľudia z celej Európy.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa anasty (@evrlstng_winter)

Autorka projektu  sa po presťahovaní do Varšavy priznala, že asi tretina jej terajších kolegov už mala skúsenosti s platformou OnlyFans. „Cítim sa šťastná, pretože môžem podporiť ľudí na Ukrajine a ukázať, že nie všetci Bielorusi majú radi Rusov a že sme dobrí ľudia. Chceme pomôcť našim susedom.“

Navyše, Nasko neplánuje s touto formou zarábania, ktorá armáde aj utečencom vyzbierala už presne 660-tisíc eur, skončiť tak skoro. „Tento projekt ukončíme, keď Putin zomrie a Rusko zastaví svoju agresiu,“ dodala.