Vedeli ste o tom, že jedno z najzvláštnejších miest v Európe nájdete u našich susedov, Poliakov? Presnejšie pri dedinke Nowe Czarnowo, ktorá sa nachádza na...

Vedeli ste o tom, že jedno z najzvláštnejších miest v Európe nájdete u našich susedov, Poliakov? Presnejšie pri dedinke Nowe Czarnowo, ktorá sa nachádza na severozápade Poľska, tesne pri nemeckých hraniciach. Miesto je opradené jednou záhadou, ktorá je doteraz pre ľudí úplnou nejasnosťou. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Nachádza sa tu štyristo stromov, ktoré sú od kmeňa netradičné poohýbané. Podľa veľkosti a veku stromov sa predpokladá, že v 30. rokoch ich ľudia ohýbali pre svoje budúce potreby. Možno z nich chceli vyrábať lode, možno nábytok. Každopádne, to sa už možno nikdy nedozvieme. Každý strom je ohnutý nad zemou v 90° uhle a tak isto je každý strom ohnutý tým istým smerom – na sever.

Čo si myslíte vy? Ohýbali ich ľudia alebo nejaká iná sila? Internet totižto samozrejme priniesol viacero konšpiračných teórii, od čarodejníkov až po ohýbanie energetickými poľami… Pravdepodobne sa tu odohráva jav nazývaný ako opitý les. Borovice sa môžu ohýbať z dôvodu zosuvu svahu tým, že sa stále ťahajú za svetlom a snažia sa narovnať. Nech už je to ako chce, les je to skutočne jedinečný.

borovice
Kilian Schönberger
borovice2
Kilian Schönberger
borovice3
Kilian Schönberger
borovice4
Kilian Schönberger
borovice5
Kilian Schönberger