Foto: TheLifeOfJord

Severná Kórea sa riadi vlastnými pravidlami. Pri jej návšteve môžete zažiť aj takúto zvláštnu situáciu.

Cestovať sa dá v dnešnej dobe naozaj aj za málo peňazí. Hlavné je nabrať dostatočné odhodlanie a vyraziť. Dokonca to platí aj pri exotickejších destináciách alebo miestach, ktoré nie sú v bežnej ponuke cestovných kancelárií. Túto myšlienku sa rozhodol propagovať aj cestovateľ Jordan Simons. Precestoval desiatky krajín, no napriek tomu zostal pri návšteve Severnej Kórey zaskočený. 

Jordan Simons sa v roku 2014 rozhodol odpútať od všetkých materiálnych vecí a vydať sa na cestu. Ako uvádza na svojej oficiálnej stránke, svoje životné poslanie vidí práve v cestovaní po svete a spoznávaní nových miest. A hlavne chce ukázať aj nám ostatným, že sa to dá a veľmi jednoducho.

Svoje zážitky a cestovateľské tipy začal uverejňovať na internete a na svojom účte TheLifeOfJord na Youtube má v súčasnosti cez 130-tisíc sledovateľov. Počas rokov cestovania navštívil neuveriteľných 65 krajín a napokon na rad prišla aj Severná Kórea. No aj skúsený cestovateľ ako Jordan, zostal zo záhadnej krajiny prekvapený.

Šokuje aj ostrieľaného cestovateľa

Jordan uverejnil video, v ktorom hovorí o svojom zážitku, ktorý ho čakal na letisku hlavného mesta Kórejskej ľudovodemokratickej republike, Pchjongjangu. Keď ho naň totiž priviezli, bolo zatvorené. A to od letiska, ktoré zabezpečuje hlavné letecké spojenie z a do krajiny, vôbec nečakal. Keď sa naň napokon dostal, prekvapenie pretrvávalo. Ako môžeme vidieť aj vo videu, na letisku okrem neho z počiatku nebolo živej duše.

Nespĺňa pravidlá Európskej únie

Severná Kórea je krajina s vlastnými pravidlami a nie úplne bežná destinácia pre turistov. Preto je tam úplne v poriadku, keď z letiska za deň odletia možno dve lietadlá, aj to s niekoľkohodinovým odstupom, ako to bolo aj v tomto prípade. Z letiska premávajú výlučne lietadlá leteckej spoločnosti Air Koryo, ktorá sa v roku 2014 stala jedinou jedno hviezdičkovou spomedzi 681 aeroliniek na svete. Od Európskej únie má dokonca zákaz lietania, kvôli nesplneným bezpečnostným podmienkam. Napriek tomu však v Severnej Kórei spokojne funguje.

foto: sk.wikipedia.org (Papas Dos)

To však nie je takým prekvapením, keď si uvedomíme že ide o krajinu pod vládou Kim Čong-una. Svetlo sveta neraz uzreli fotografie, ktoré majú ukazovať to, ako to v Severnej Kórei vyzerá, no v skutočnosti sú obrovským prifarbením skutočnosti. A rovnako nechýba ani množstvo absurdných situácií, ako napríklad vyhlásenie, že sám vodca dokáže ovládať počasie alebo náhrada Facebooku, ktorú si sami vytvorili. Ak sa teda rozhodnete krajinu navštíviť, pripravte sa na množstvo bizarností a nevšedných situácií, ktoré vás možno počas ciest stretnú.

lifeofjord.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )