Favim

Už máš dosť hradu, Orloja aj Václava sediaceho na koni? Vydaj sa s nami na prehliadku českej metropoly tak trochu inak...

Hlavným mestom Čiech je tajomná historická metropola, kde je stále vo veľkej miere prítomný závan minulosti. Praha sa môže pochváliť pôvabnými zákutiami, secesnou architektúrou aj výstrednou zmesou post-komunistického kultúrneho dedičstva. Patrí medzi najkrajšie mestá strednej Európy a nie nadarmo. Medzi najnavštevovanejšie miesta stále patrí Karlov most, Staromestské námestie aj Katedrála sv. Víta, no ak máš hlavné turistické atrakcie v malíčku, pozri sa s nami na pár miest, ktoré by každý milovník Prahy a alternatívneho životného štýlu nemal prehliadnuť.

Zaujímavosti v Prahe

NEONE

Electronic Beats
Electronic Beats

Klub, ktorý sa nachádza na rohu starej kancelárskej budovy z 30. rokov, hostí najmä hudobníkov, ktorí sa špecializujú na urban-beat elektroniku, ako napríklad Egyptrixx, Nguzunguzu či Samuel Kerridge. Je obľúbený hlavne medzi mladými umelcami, študentami či milovníkmi organického jedla. NEONE sa stal nočnou skrýšou pre všetkých, ktorí sa nechajú unášať rytmami príjemnej elektorniky alebo len pofajčievajú von pred neónom osvetlenou Magistrálou, vyťaženou cestou, ktorá pretína Prahu.

Café Neustadt & Café V Lese

Electronic Beats
Electronic Beats

Tieto dve kaviarne sú vlastníctvom mierne kontroverzného podnikateľa, ktorý premenil Krýmsku ulicu (miesto, kde sa nachádza Cafe V Lese) na malý pražský Berlín, pričom sa snažil do mesta vniesť trocha nedbalej atmosféry. V Lese, pôvodne kníhkupectvo Shakespeare and Sons, je v dnešnej dobe bar spojený s podzemným klubom. Neustadt je zas kaviareň, ktorá sa nachádza v centre mesta a najčastejšie tam nájdete mladých ľudí ťukajúcich do svojich notebookov a popíjajúcich kapučíno.

Kolbenova

Electronic Beats
Electronic Beats

Ak hľadáte vintage gramofóny, starú práčku, retro kanvice, vintage topánky, mastné klobásy či lacné pivo, jednoznačne zamierte na tento blší trh. Toto miesto dosiahlo kultové postavenie medzi tamojšími pražskými bohémami a občasnými cudzincami, no napriek jeho malej sláve si stále dokáže udržať svoju autentickú atmosféru aj vďaka domácim, ktorí chodia nakupovať a predávať práve na toto miesto bývalého priemyselného areálu Prahy 9.

The Solution

Electronic Beats
Electronic Beats

The Solution je jedným z dvoch relatívne nových miest, ktoré prezentujú súčasné umenie vo viacerých formách, či už ide o výstavy, hudobné podujatia, večere alebo verejné čitania. Toto miesto, prevádzkované švajčiarom Markom Divom, predstavuje malú obývaciu miestnosť v štýle Biedermeier. Cieľom je priviesť ľudí dohromady a aktivizovať miestnych prostredníctvom zdieľania umenia.

Berlínskej model

My Art Guides
My Art Guides

Druhé miesto, kde nájdeš prezentované súčasné umenie, je práve Berlínskej model, malá útulná miestnosť, ktorá vystavuje obrazy mladých nádejných umelcov. Každú stredu objavuj nového umelca a ochutnaj jeho recept na úspech v mestskej časti Malý Berlín.

BIO OKO

Wikiwand
Wikiwand

Nekomerčné kiná sa stali veľmi obľúbenými medzi mladými obyvateľmi Prahy. Kino OKO je jedným z doposiaľ zachovalých kinosál z doby pred rokom 1990 a od roku 2007 sa zameriava na netradičnú umeleckú  produkciu. Zvláštnosťou je, že na bežné predstavenia je možný vstup aj s vašim psom. Nachádza sa na Letnej ulici, v oblasti Holešovice, premieta nezávislé filmy, hostí rôzne tematické multižánrové festivaly a ponúka jednoducho všetko pre každého milovníka kvalitnej kinematografie.

Vlkova 26

Electronic Beats
Electronic Beats

Žižkov je miesto s veľkou koncentráciou najrôznejších barov a pokiaľ túžiš po neskorom drinku s možnosťou diskusie o rôznych existenčných témach, je Praha 3 to najlepšie miesto. Brloh s tehlovými stenami, tlmenými svetlami, interiérovými doplnkami v štýle Pražského metra a v elegantnom duchu ponúka pravidelné hudobné večierky, skvelé drinky, pivo, ktoré tečie prúdom alebo len skvelý hudobný sprievod miestneho DJ-a. Pokiaľ hľadáš autentický bar so zaujímavými ľuďmi, tak neváhaj a navštív Vlkova 26.

Dúfam, že ťa týchto zopár tipov na zaujímavé miesta inšpirovalo a pri nasledujúcej návšteve Prahy zavítaš do niektorého z nich. Veď predsa len, nie sú pamiatky už tak trochu nuda v prípade, že Prahu navštevuješ častejšie?

interez.sk (Júlia Hogerová), Electronic Beats
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )