Foto: Flickr.com/Richard Allaway

Zimná sezóna sa nezadržateľne blíži, čo iste teší srdce nejedného fanúšika zimných športov.

Aj keď po snehu niet ešte ani stopy, mnohí sa už isto tešia na to, ako zo skrine vytiahnu korčuliarsku výstroj a vybehnú na ľad, iní prevetrajú sánky a niektorí sa zas vyberú na svah. Ak ste fanúšikom lyžovania, aspoň raz za život by ste mali vyskúšať lyžovačku v lyžiarskom stredisku Val Thorens.

Sezóna lyžovačiek sa nezadržateľne blíži

Lyžiarske strediská, kam sa s rodinkou alebo s kamarátmi vyberieme, si zvyčajne vyberáme podľa niekoľkých kritérií. Napríklad podľa vzdialenosti od nášho domova, podľa toho, aké služby ponúka a zvažujeme aj to, do akej miery lyžovanie v tom či onom stredisku zaťaží našu peňaženku.

Niekoľko lyžiarskych stredísk máme aj doma na Slovensku. Tým najväčším lyžiarskym strediskom je podľa portálu On The Snow Jasná v Nízkych Tatrách. Najvyššie položené lyžiarske stredisko sa zas nachádza v Tatranskej Lomnici. Ak by ste si po lyžovačke chceli poriadne odpočinúť, navštíviť môžete napríklad Oravice. Je to jediné lyžiarske stredisko na Slovensku, ktoré sa môže pochváliť tým, že má termálne kúpalisko priamo pri zjazdovkách.

Ak vás to však počas zimnej sezóny láka do zahraničia, jednoznačne by ste mali vyskúšať lyžiarske stredisko Val Thorens vo Francúzsku. Vyslúžilo si totiž titul najlepšieho lyžiarskeho strediska na svete a cenu World Ski Awards. Val Thorens láme hneď niekoľko rekordov, je to najvyššie položené lyžiarske stredisko a navyše aj najrozsiahlejšie.

Lyžovačku vo Val Thorens by ste si nemali nechať ujsť

Najvyšší bod sa nachádza vo výške 3 230 metrov, o sneh tu teda nie je núdza a 600 kilometrov zjazdoviek pospájaných lanovkami splní očakávania aj tých najnáročnejších lyžiarov. Najdlhšia zjazdovka meria 3,5 kilometra a na najvyšší bod Val Thorens vás vyvezie kabínová lanovka. Okrem toho, stredisko je pre milovníkov zimných športov otvorené od novembra až do začiatku mája.

Na svoje si prídu začiatočníci, ale aj tí náročnejší a zdatnejší lyžiari. Zjazdovky sú totiž prispôsobené tak, aby si každý našiel to svoje. Ak lyžovanie nie je vašou silnou stránkou, no chceli by ste sa to naučiť, vo Val Thorens nájdete aj lyžiarsku školu, ktorá ponúka pestrú škálu kurzov.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

#Sunrise 😍

Príspevok, ktorý zdieľa ❄️ Val Thorens ❄️ (@val_thorens),

Val Thorens vo svete zimných športov nie je žiadnym nováčikom. Svoje brány stredisko otvorilo ešte v roku 1971, kedy bol prvýkrát otvorený lyžiarsky vlek a zároveň spustená prvá lyžiarska škola. Dnes Val Thorens každoročne navštívi obrovské množstvo turistov a v okolí nájdete všetko, čo by ste mohli k zimnej dovolenke potrebovať, počnúc útulnými hotelmi až po reštaurácie s výberom chutných jedál. Ak by vás lyžovanie omrzelo, nájdete tu dokonca aj kino či plavecký bazén.

Val Thorens, On The Snow
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )