Foto: MovieStillsDB

Vrátiť sa má aj Joaquin Phoenix.

Bolo len otázkou času, kedy po úspešnom ťažení v kinách a miliardových tržbách štúdio Warner Bros. oficiálne potvrdí práce na výrobe pokračovania snímky Joker. Ten moment nastal práve v týchto dňoch.

S informáciou prišiel filmový portál The Hollywood Reporter, ktorému zdroj blízky štúdiu WB prezradil, že režisér snímky Todd Phillips, už má za sebou stretnutie s vedením, ktoré pokračovanie Jokera schválilo a teda sa ho oficiálne dočkáme.

Okrem režiséra by sa mala vrátiť aj hviezda filmu, herec Joaquin Phoenix, ktorý šialeného Jokera stvárnil. Ten si za túto úlohu získal množstvo chvály a momentálne sa o ňom šepká aj ako o horúcom kandidátovi na zisk prestížnej sošky Oscara.

Najúspešnejší mládeži neprístupný film

Informácie o tom, že by sa Joker mohol vrátiť v pokračovaní sa objavili už pár týždňov po premiére. Dôležité v tomto prípade však neboli len reakcie kritikov a divákov, ale najmä tržby. Tie prekonali miliardovú hranicu, čo z Jokera spravilo najúspešnejší mládeži neprístupný film v dejinách kinematografie.

Ďalším dôležitým fakatom tiež je, že príbeh Jokera si pokračovanie doslova žiadal. Aj sám tvorca totiž potvrdil, že nie všetko bolo vypovedané a existuje ešte množstvo smerov, ktorými by sa hlavný (anti)hrdina mohol v ďalšej kapitole vybrať. To sa napokon aj dozvieme, no zatiaľ nevedno kedy. Oficiálny dátum premiéry známy totiž nieje.

Snímka Joker je vôbec štvrtým filmom vychádzajúcim z komiksov vydavateľstva DC, ktorému sa podarilo pokoriť magickú miliardovú hranicu v ziskoch. Zatiaľ najúspešnejším filmom inšpirovaný svetom DC je Aquaman. Ten celosvetovo zarobil takmer 1,15 miliardy dolárov. Za ním nasleduje Temný rytier povstal (The Dark Knight Rises) so ziskom 1,08 miliardy a Temný rytier (The Dark Knight), ktorý zarobil celosvetovo 1 miliardu.

The Hollywood Reporter, Box Office Mojo
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )