ladbible.com

Svetoznámy seriál Game of Thrones sa dočká ďalších príbehov aj po tom, ako skončí ôsma séria, ktorá bola ohlásená ako posledná.

Najznámejší seriál americkej stanice HBO netreba nikomu predstavovať. Nedávno sme sa dozvedeli dátum začiatku siedmej série a zároveň informáciu, že ôsma séria bude posledná. Potom fanúšikom nezostane nič iné len si to pozrieť celé ešte raz. 

Ošiaľ okolo predposlednej série začne 16. júla. Dve posledné série budú mať menej častí. Siedma séria bude mať symbolických 7 častí a ôsma len šesť. Už to vyzeralo tak, že po týchto dvoch sériach sa budeme musieť so seriálom navždy rozlúčiť.

rollingstone.com

HBO ale oznámila, že pracuje na netradičnom projekte, ktorého výsledkom by mali byť seriály na základe ďalších príbehov zo ságy Pieseň ľadu a ohňa, ktorá je predlohou pre seriál. Ohlásené boli ďalšie štyri seriály a o scenár každého z nich sa postará iný autor. Nejde pri tom o žiadne neznáme mená. Max Borenstein sa nedávno podieľal na scenári pre nové spracovanie príbehu o obrovskej gorile, Kong: Skull island, Jane Goldman produkovala skvelú komédiu Kingsman, Brian Helgeland napísal scenár a režíroval Príbeh rytiera, štvoricu uzatvára scenáristka Carly Wray, ktorá napísala niekoľko častí seriálu Mad Men.

Vedenie televízie zatiaľ nezverejnilo žiadne ďalšie informácie o tom, čoho sa budú nové seriály týkať, isté je len to, že sa budú venovať príbehom zo ságy Pieseň ľadu a ohňa. Fanúšikov ságy ale potešila informáciou, že na nových seriáloch sa bude produkčne podieľať aj sám autor G. R. R. Martin.

winteriscoming.net

Svet predstavený v ságe G. R. R. Martina je komplexný a seriál mnohokrát vyberal len tie najdôležitejšie pasáže, zatiaľ čo v knihách sa odohrávalo množstvo vedľajších dejových línií. Pre fanúšikov kníh je tu nádej, že uvidia svoju obľúbenú „vyškrtnutú postavu“ v novom seriáli.

Pozri aj: Temná veža: Po mesiacoch čakania je konečne tu. Dlhoočakávaná adaptácia bestselleru Stephena Kinga má vonku prvý trailer

interez.sk (Martin Majdák) ladbible.com
Uložiť článok

Najnovšie články