Foto: Unsplash.com

Potápanie je jednou z obľúbených dovolenkových činností.

Ak nechcete celé dni preležať na pláži, ale túžite po dobrodružstve, potápanie je určite dobrou voľbou. Nie je to však nič pre slabšie povahy. Títo užívatelia Redditu sa rozhodli, že sa podelia o tie najdesivejšie zážitky, aké sa im pod morskou hladinou prihodili.

Na pohľad je more krásne, modré a upokojujúce. Je to však obrovská neprebádaná plocha a do jej hlbín sa vydajú len tí najodvážnejší. Užívateľom Redditu, ktorí sa rozhodli podeliť sa o svoje zážitky, odvaha jednoznačne nechýba. Na čo všetko pri potápaní natrafili?

Užívateľ count_dynamo píše:

Potápal som sa niekoľkokrát, no najdivnejšia vec, na akú som natrafil, bola mraznička omotaná ťažkou priemyselnou reťazou. Mraznička bola celá pokrytá hrdzou, na dne teda musela ležať aj viac ako 30 rokov. Chladničku sme našli na kanadskom pobreží neďaleko ostrova Vancouver. Zaznamenali sme GPS súradnice a so skupinkou kamarátov sme nález ohlásili na polícii. Ukázalo sa, že v tej mrazničke bolo 10 porcelánových bábik.

Foto: unsplash

Camberto5 zas upozorňuje, že je dôležité byť pod vodou skutočne obozretný:

Môj učiteľ potápania raz objavil vo vode kostru odetú v potápačskom postroji. Kyslíkový prístroj bol vypnutý. Samozrejme, nález nahlásili polícii a ukázalo sa, že prístroj vypla manželka dotyčného muža počas zdanlivo nevinného výletu pod hladinu.

Erkjoh zas opisuje zážitok z nočného potápania:

Kedysi som často chodieval na nočné potápanie, pričom zvyčajne sa do vody šlo okolo 9 alebo 10 večer. Iste si viete predstaviť, aké bolo všetko temné, videl som len tam, kam práve mierilo svetlo baterky. Keď som sa ponoril, neraz som nedokázal striasť pocit, že ma pozoruje niečo veľké. Občas sa mi podarilo toho pocitu zbaviť, inokedy som sa však bál tak, že po niekoľkých minútach som sa musel vynoriť. Neviem, ako mám ten pocit opísať, je to ako ocitnúť sa v strašidelnom dome, avšak hlboko pod vodou.

V koži užívateľa K1ngNightmare47 by ste sa ocitnúť nechceli:

Nepotápam sa často, občas sa však predsa len so skupinkou kamarátov vyberieme pod vodu. Tentoraz sme sa potápali v jazere a dohodli sme sa, že každý prebáda inú časť. Ja som našiel škatuľku s muníciou a kamarát niečo, čo vyzeralo ako malé handrové vrecko. Spočiatku nám to neprišlo zvláštne, ukázalo sa však, že vo vrecku boli malé urny a na každej bolo rovnaké meno. Rozhodli sme sa, že bude lepšie, ak dáme všetko na pôvodné miesto a čo najrýchlejšie jazero opustíme.

Foto: unsplash

Ako píše CamQueQues, pod hladinou sú desivejšie aj zvuky:

Nepotápam sa často, raz sme však šli do Mexika, tak som to vyskúšal. Práve sme vchádzali do malého tunela, keď sme začuli volanie veľrýb. Keď sa od stien tunela začala odrážať ozvena, bolo to skutočne desivé, ako desiatky kričiacich ľudí.

Užívateľ PupperSnatcher zas napísal:

S kamarátom milujeme potápanie a tentoraz sme šli na výlet do Francúzska. Práve sme plávali okolo koralového útesu a skúmali jeho krásy, keď sme zrazu našli o koral zachytenú mŕtvolu. Vzhľadom na to, že sme boli poriadne hlboko, predpokladali sme, že telo by sa malo vzniesť ku hladine, no nestalo sa tak. Ukázalo sa, že bolo priviazané k obrovskému kusu cementu. Okrem toho, muž mal prerezané hrdlo. Samozrejme, hneď ako sme sa vynorili, dali sme vedieť polícii.

reddit, indy100
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )