Foto: ilustračné, Unsplash

Policajti zastrelili vzácneho bieleho jeleňa počas jeho pohybu v uliciach mesta.

Ako píše portál BBC, ľudia v meste Bootle v Merseyside boli šokovaní, keď v nedeľu ráno videli túlať sa voľne žijúce zviera.

RSPCA uviedla, že odporučila polícii, aby „jeleňa nechala tak, aby sa domov vrátil sám“. Polícia v Merseyside však uviedla, že sa príslušníci rozhodli jeleňa usmrtiť po tom, čo vznikli obavy, že by mohol jeho pohyb ohroziť motoristov a chodcov.

Jednotka uviedla, že prvé správy o pohybe zvieraťa po rôznych cestách dostala v nedeľu okolo 08:45 britského času. Príslušníkom ozbrojenej jednotky sa podarilo zaistiť ho a zamedziť ďalšiemu pohybu na priestoroch priemyselného pozemku pri Melling Road.

Privolaný veterinárny lekár monitoroval životné podmienky zvieraťa a pomáhal pri pokusoch o jeho kontrolu.

Zviera bolo hrozbou

Polícia však uviedla, že po vyšetrovaní “nebola schopná získať pomoc” či “nájsť organizáciu, ktorá by mohla pomôcť pri bezpečnom prenose jeleňa”.

Podľa polície zviera začalo byť vo veľkom strese. “Nebola možnosť nechať ho znovu vybehnúť do ulice, pretože by to mohlo predstavovať nebezpečenstvo pre motoristov a verejnosť v tejto oblasti, najmä keď sa blížila noc.” uviedol hovorca. „V dôsledku toho bolo podvečer prijaté rozhodnutie o eutanázii jeleňa.“

Hovorkyňa RSPCA uviedla, že hoci jeleňa bolo možné utlmiť, „na verejnom priestranstve, akým je tento, je potrebné postupovať opatrne, pretože jeleň by sa pri zasiahnutí šípkou mohol zľaknúť a začať utekať“.

„Mohlo by to spôsobiť väčší problém verejnej bezpečnosti a dobrých životných podmienok zvierat,“ dodala. “Napriek tomu, že jelene tradične žijú v lesoch, vresoviskách a parkoch, stále častejšie sa vo Veľkej Británii objavujú v mestách.”

0
Uložiť článok
Komentovať