Foto: unsplash/ Andrii Podilnyk

Nech sme akokoľvek pozorní, občas sa stane, že porušíme nejaké to pravidlo.

Niekedy sa pošťastí a pokute sa vyhneme, inokedy nás však nepríjemne prekvapí a zvyčajne nemáme na výber inú možnosť, len za svoju chybu zaplatiť. Taká pokuta dokáže poriadne pokaziť náladu. Čo by ste však povedali, keby vám policajti predsa len dali na výber? Ako píše portál Bored Panda, namiesto platenia pokuty môžete v americkej Indiane nakúpiť jedlo pre mačky v útulku.

Za priestupok dobrý skutok

Nanešťastie, útulky sú plné zvierat, ktoré si zaslúžia našu pozornosť a jediné, po čom túžia, je teplo domova. Aj keď zamestnanci robia, čo môžu, každá pomocná ruka sa zíde a dobrovoľníci sú vítaní s otvorenou náručou. Polícia v Indiane však prišla so skvelým nápadom. Spojila sily s tamojším útulkom Muncie Animal Care & Services a rozhodla sa, že vodičom, ktorí urobia priestupok, dá možnosť výberu. Aby sa vyhli plateniu pokuty, môžu namiesto toho nakúpiť jedlo pre mačky v útulku.

V útulku čaká na nový domov viac ako 350 mačiek

Ak si teda za stieračom nájdu pokutu za zlé parkovanie, stačí, ak nakúpia čokoľvek, čo mačkám v útulku pomôže, napríklad jedlo, deky či podstielky a prinesú to na stanovenú policajnú stanicu alebo priamo do útulku. Útulok je momentálne domovom pre viac ako 350 mačiek a každým dňom pribúdajú ďalšie.

Zvieratká sa neraz v útulku ocitnú preto, lebo ochoreli a pre majiteľa je ľahšie zbaviť sa ich, ako problém riešiť a platiť účty u veterinára. Pre človeka, ktorý si so svojím domácim miláčikom vybudoval puto, je takéto konanie nepochopiteľné. Žiaľ, vidieť opustené zvieratá na ulici nie je nič výnimočné.

Výhoda pre všetky strany

Správa o možnosti zaplatiť pokutu za parkovanie takýmto spôsobom sa rýchlo začala šíriť sociálnymi sieťami a zdá sa, že ľudia sú nápadom nadšení. Polícia dokonca zašla o krok ďalej a ak niekto nemôže odniesť veci na políciu alebo do útulku osobne, policajti „poplatok“ radi vyzdvihnú a doručia.

Možnosť darovať potrebné veci útulku namiesto platenia pokuty bola len dočasná. Zdá sa však, že sa tešila mimoriadnemu úspechu a v budúcnosti možno spoja sily s útulkami aj ďalšie policajné oddelenia. Spokojní sú tak všetci – polícia, zvieratá v útulku a aj človek má zrazu z platenia pokuty akýsi lepší pocit. Čo myslíte, ujal by sa takýto nápad na Slovensku?

borepdanda
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )