Foto: Facebook (Център за БОРБА с Ръждата)

Okolo 11 záhadných BMW,, ktoré sa zjavili v bulharskom sklade sa v posledných pár dňoch hovorilo pomerne často.

Mnoho automobilových nadšencov považovalo túto správu za veľmi radostnú. Akonáhle sa začalo hovoriť o aukcii, ľudia sa začali dožadovať informácií o tom, na akej sume bude dražba začínať. Príbeh bavorákov zo skladu v Blagoevgrade však nie je tak vzrušujúci, ako sa pôvodne zdalo.

Ľudia pôvodne dúfali v zmieňovanú aukciu, ktorá sa však konať nebude. Podľa zakladateľa facebookovej stránky BMW Fans Bulgaria, Milena Milanovova, vozidlá nikdy v aukcii neboli a ani nebudú. Jeho slová samozrejme nie sú potvrdené, no najväčšmi sa približujú k pravdivej verzii o ich pôvode a osude.

Príbeh skupiny zabudnutých nemeckých prémiových vozidiel siaha až do roku ich výroby, teda do roku 1994. Istý španielsky predajca sa blížil k istému krachu a tak ponúkol 186 BMW radu 5, ktoré patria modelovej rodiny E34, na predaj za veľmi priaznivú cenu. Príležitosti sa chopil bulharský investor, ktorý zbadal vidinu rýchleho zisku. Rozhodol sa teda 186 vozidiel odkúpiť.

Krátko na to Bulharsko zaviedlo daň z pridanej hodnoty, vďaka čomu hodnota vozidiel vzrástla o ďalších 20%. Do roku 2016 sa predalo 175 z týchto vozidiel. Skupine nadšencov sa posledných 11 áut podarilo objaviť v starom sklade len pred pár dňami. Nemajú však potrebné papiere, poistku, DPH ani clo. Kvôli právnym reguláciám ich nie je možné zapísať ako nové, no zároveň nevyhovujú ani žiadnym európskym certifikátom a normám.

Autá sa tak zrejme nikdy nedočkajú majiteľov a s najväčšou pravdepodobnosťou budú rozpredané na náhradné diely. Pokiaľ by niekto po takomto vozidle aj napriek tomu túžil, čakala by ho reštaurácia motora, lakovanie a mnoho ďalších úkonov, ktorými by sa napravila škoda spôsobená zubom času. Na prvý pohľad sú však vozidlá v špičkovom stave. Niektoré z nich mali stále zabalené sedadlá. Roky strávené v sklade im však viac zobrali, ako pridali.

motor1.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )