foto: Instagram, East 2 West News

Zdá sa, že polícia našla človeka, ktorý stojí sa samovražednou hrou Modrá veľryba.

O samovražednej hre Modrá veľryba písali médiá už pred niekoľkými mesiacmi. Rozšíriť sa mala najmä v Rusku, no podľa niekoľkých tínedžerov pochádzali hráči aj zo Slovenska a Česka. Pointou celej hry plnenie čoraz náročnejších úloh po dobu 50 dní. Posledným zadaním bolo vziať si vlastný život. 

V úlohách si mali deti ubližovať a vytvoriť psychologicky traumatizujúce zážitky. Po 49 úlohách za rovnaký počet dní mali byť obete vyčerpané a zmätené natoľko, že poslednú úlohu – vziať si svoj život – splnili. V podstate malo ísť o akúsi formu „vymývania mozgu“, ktoré začalo nevinným sledovaním hororu, pokračovalo zobudením sa uprostred noci a končilo sebapoškodzovaním.

Za týmto zverstvom má podľa ruských vyšetrovateľov stáť len 17-ročné dievča z Kamčatky, ktoré má byť aj administrátorkou skupiny. Polícia pri prehliadke jej bytu našla množstvo kníh a kresieb súvisiacich so samovraždou. Dievča, ktoré tvrdilo, že je muž, sa pritom nebránilo vyhrážať obetiam, že si ich nájde a ublíži aj členom ich rodiny, len aby zvýšilo tlak na vykonanie samovraždy. v Rusku pritom doteraz s Modrou veľrybou spájajú viac ako 20 samovrážd tínedžerov.

Pozri aj: Sú kontroverzné a ofenzívne. Týchto 10+ sociálnych reklám, ktoré zvyšujú povedomie o svetových problémoch, zamávali ľuďmi po celom svete

ladbible.com
Uložiť článok

Najnovšie články