Foto: TASR/AP

Záchranári naďalej pátrajú po preživších v ruinách budov v najviac zasiahnutých tureckých i sýrskych mestách.

Na 568 sa zvýšil počet obetí silného zemetrasenia s magnitúdou 7,8, ktoré v noci na pondelok zasiahlo juhovýchod Turecka neďaleko hraníc so Sýriou. Zranenia utrpeli ďalšie stovky ľudí, napísala agentúra AP s odvolaním sa na miestne úrady, informuje TASR.

Záchranári naďalej pátrajú po preživších v ruinách budov v najviac zasiahnutých tureckých i sýrskych mestách.

Turecký viceprezident Fuat Oktay oznámil, že v Turecku si zemetrasenie vyžiadalo najmenej 284 obetí a viac ako 2000 osôb utrpelo zranenia, píše agentúra DPA.

V Sýrii zahynulo pri zemetrasení vo vládou kontrolovaných oblastiach najmenej 237 ľudí a ďalších 600 utrpelo zranenia, uviedli miestne úrady. Ďalšie obete hlásili aj v sýrskych oblastiach, ktoré kontroluje opozíciu. Žijú tam asi štyri milióny Sýrčanov, ktorých vyhnala z domovov občianska vojna.

Foto: TASR/AP

Zemetrasenie pocítili o 4.17 h miestneho času (2.17 h SEČ) aj v širokom regióne od tureckej metropoly Ankara cez Cyprus po Libanon, pásmo Gazy a vyše 900 kilometrov vzdialenú Káhiru.

Epicentrum sa nachádzalo severne od tureckého mesta Gaziantep. V provincii Malatya sa zrútilo najmenej 130 budov.

Turecké úrady uviedli, že po zemetrasení zaznamenali najmenej 20 dotrasov, pričom najsilnejší mal magnitúdu 6,6.

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan na Twitteri uviedol, že do zasiahnutých oblastí okamžite vyslali pátracie a záchranné tímy. „Dúfame, že túto pohromu prekonáme spolu čo najskôr s čo najmenšími škodami,“ napísal.

Uložiť článok

Najnovšie články