foto: TASR - Milan Kapusta

Na území našej krajiny tak registrujeme 1525 pozitívnych prípadov na nový koronavírus.

V utorok na koronavírus otestovali vyše 2300 ľudí, 3 testy boli pozitívne. Národné centrum zdravotníckych informácií o tom informovalo na webe covid-19.nczisk.sk.

Počet ľudí pozitívnych na toto ochorenie takstúpol na 1 525. Laboratóriá celkovo otestovali už vyše 181-tisíc vzoriek. Chorobe nepodľahla žiadna ďalšia osoba, Slovensko tak stále eviduje 28 úmrtí pacientov s pozitívnym testom na Covid-19. Z ochorenia sa vyliečili ďalšie tri osoby, uzdravilo sa spolu už 1 375 ľudí.

Ako informoval permanentný krízový štáb na korona.gov.sk, počet hospitalizovaných pacientov stúpol o štyri, aktuálne je ich 42.

Španielsko druhý deň po sebe nehlási žiadne úmrtie na koronavírus

Španielsko v utorok druhý deň po sebe nezaznamenalo žiadne úmrtie v súvislosti s ochorením COVID-19. Oznámil to koordinátor ministerstva zdravotníctva pre boj s koronavírusom Fernando Simón, informoval na svojej stránke denník El Mundo.

V utorok Španielsko evidovalo 27.127 obetí nákazy, celkovo ich je 239.932. Za obdobie minulého týždňa podľa oficiálnych údajov pribudlo 34 úmrtí. Simón v utorok pripustil, že v súvislosti s údajmi o počte úmrtí sa vyskytli isté nezrovnalosti. Dodal však, že ministerstvo zdravotníctva zverejňuje údaje, ktoré dostáva od jednotlivých španielskych autonómnych spoločenstiev.

Španielsko už od nedele nezaznamenalo žiadne úmrtie. Simón však v pondelok povedal, že niektoré úmrtia zaznamenané počas víkendu ešte nemuseli byť nahlásené, uvádza agentúra DPA. Španielsky parlament má v stredu hlasovať o návrhu premiéra Pedra Sáncheza o predĺženie núdzového stavu o ďalšie dva týždne do 21. júna.

Španielsko, ktoré je v súvislosti s pandémiou jednou z najviac zasiahnutých krajín na svete, núdzový stav zaviedlo 14. marca. Jeho platnosť sa pôvodne mala skončiť 6. júna.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )