foto: TASR - Milan Kapusta

Na území našej krajiny tak registrujeme 1 643 pozitívnych prípadov na nový koronavírus.

V štvrtok na nový koronavírus otestovali 1 515 ľudí, 13 testov bolo pozitívnych. Národné centrum zdravotníckych informácií o tom informovalo na webe covid-19.nczisk.sk.

Počet ľudí pozitívnych na toto ochorenie tak vzrástol na číslo 1 643. Laboratóriá celkovo otestovali už vyše 206-tisíc vzoriek. Chorobe nepodľahla žiadna ďalšia osoba, Slovensko tak stále eviduje 28 úmrtí pacientov s pozitívnym testom na Covid-19.

V štvrtok sa z ochorenia vyliečili 2 osoby, evidujeme tak 1455 vyliečených.

Pozitívne testovaní pacienti pochádzajú z okresov Čadca (7), Michalovce (2), Bánovce nad Bebravou (2), Spišská Nová Ves (1), Brezno (1). Pozitívne testovaných bolo 7 žien a 6 mužov.
”V nemocniciach s ochorením COVID-19 alebo s podozrením naň je aktuálne štrnásť pacientov, z nich u piatich je potvrdený nový koronavírus,“ povedal minister zdravotníctva Marek Krajčí. „Traja pacienti sú na JIS, nikto nie je na umelej pľúcnej ventilácii,“ doplnil minister.

Novým koronavírusom sa v USA infikovalo až osem percent obyvateľov

Koronavírusom SARS-CoV-2 sa v Spojených štátoch podľa odhadov doposiaľ nakazilo až osem percent z takmer 330 miliónov obyvateľov tejto krajiny. Informovala o tom vo štvrtok agentúra AFP s odvolaním sa na vyhlásenie Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC).

Odhady sú založené na reprezentatívnej vzorke testovania na protilátku proti SARS-CoV-2, čo znamená, že skutočný počet prípadov môže byť až desaťkrát vyšší, čo znamená, že koronavírusom sa mohlo nakaziť 16,5 až 26,4 milióna Američanov.

Spojené štáty podľa priebežnej bilancie Univerzity Johnsa Hopkinsa zaznamenali dosiaľ viac ako 2,4 milióna potvrdených prípadov nákazy novým koronavírusom a 123.751 úmrtí na chorobu Covid-19, ktorú koronavírus spôsobuje. V oboch ukazovateľoch sú to najvyššie počty spomedzi všetkých krajín sveta. Celkovo 747.316 ľudí sa už v USA uzdravilo.

Americké štáty New York, New Jersey a Connecticut zaviedli 14-dňovú povinnú karanténu pre ľudí prichádzajúcich z tých štátov USA, ktoré za posledný týždeň zaznamenali najvyšší prírastok nových prípadov koronavírusu.

Opatrenie, ktoré platí od stredy, sa týka štátov Alabama, Arkansas, Arizona, Florida, Južná Karolína, Severná Karolína, Utah a Texas.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )