Ilustračné foto: Pixabay

Žena v dôsledku operácie teraz trpí nočnými morami.

Nemocnica v Spojenom kráľovstve pripustila zodpovednosť za to, že žena trpí posttraumatickým syndrómom po pomerne bežnej operácii, pri ktorej lekári pochybili a žena nedostala takú anestézu, akú mala.

Keď už musíme podstúpiť operáciu, vždy si prajeme, aby všetko dopadlo v poriadku a operácia sa vydarila. Asi nikoho ale nenapadne, že by sme sa počas operácie buď zobudili, či dokonca boli po celý čas pri vedomí, pričom by lekári na to nereagovali. To sa, žiaľ, stalo minulý rok jednej žene zo Spojeného Kráľovstva.

Ako píše The Guardian, približne 30-ročná pacientka podstúpila rutinnú operáciu v meste Yeovil. Keď ale lekári započali operáciu, žena všetko cítila, ale nebola schopná ich na to upozorniť.

Ilustračné foto: Pixabay

Na tvári mala totiž nasadenú kyslíkovú masku. Cítila, ako jej robili laparoskopiu a do brucha jej napustili plyn. Lekári si všimli, že žena má nepohodlie, lebo videli zvýšený krvný tlak, ale operáciu neprerušili, ako uviedla advokátska kancelária zastupujúca ženu.

Nemocnica uznala svoje pochybenie a podanie zlého anestetika. Žena teraz v dôsledku operácie trpí posttraumatickým syndrómom a má nočné mory. Často sa jej vybavujú obrazy z operácie a vidí ľudí, ktorí ju sledujú, no nepočujú jej kričanie.

Podľa vlastných slov stratila dôveru k lekárom a dúfa, že sa z toho lekári poučia a niečo podobné sa už nikomu inému nezopakuje.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )