Foto: HBO

Veľké finále sa blíži.

Po viac ako roku, kedy sa skončila 7. séria Game of Thrones, sa začína konečne fanúšikom črtať to, ako sa započne 8. séria. Podľa portálu Entertaiment Weekly sa 8. séria nezačne informáciami o tom, ako pokročila armáda mŕtvych, ale namiesto toho sa bude venovať najväčším hviezdam Zimohradu.

Článok pokračuje pod videom ↓

Aby sme si stručne zrekapitulovali 7. sériu, pripomeňme si, ako skočila. Jon Snow, Daenerys Targaryen a Tyrion Lannister mali namierené na sever Zimohradu (Winterfellu), kde ich očakával Samwell Tarly a ďalší z pozostalých súrodencov Starkovcov – Sansa, Arya a Bran.

V poradí ôsma séria tak otvorí svoje rozprávanie stretnutím niekoľkých postáv, ktoré sa v minulosti ešte nespoznali alebo majú za sebou nepeknú minulosť. Taktiež tu bude veľa odkazov smerujúcich k pilotnej epizóde, čo značí, že sa máme na čo tešiť. Ako si môžeme pamätať, Jon opustil Zimohrad ako kráľ severu, no neskôr prisahal vernosť Daenerys, z čoho sa zrejme nebude tešiť Sansa.

Odtiaľto sa bude dej zrejme vyvíjať predvídateľnou cestou, čo však určite nemôžeme povedať o nadchádzajúcich udalostiach. Budeme teda zrejme pozorovať to, ako sa vzťahy týchto postáv vyvinú naprieč poslednou sériou, predtým, ako budú spoločne čeliť Nočnému Kráľovi a jeho armáde. „Bude to o tom ako sa niekoľko zúfalých postáv poskladá dokopy, aby spoločne čelili svojmu spoločnému a najväčšiemu nepriateľovi,“ hovorí výkonný producent seriálu, Bryan Cogman.

Na poslednú sériu Game of Thornes sa môžeme tešiť v priebehu nadchádzajúceho roka, 2019.

time.com
Uložiť článok

Najnovšie články