Foto: HBO

Ako už všetci dobre vieme, v príbehoch Game of Thrones nenájdeme veľa spokojných, zdravých rodinných vzťahov.

Väčšina z nás už pochopila logiku Westerosu, že tí, ktorých máme najradšej zahynú čochvíľa s hlavou odseknutou od tela, upálením alebo ich zabije ich vlastná pomstychtivosť. Takže sa môžete veľmi jednoducho stať zlým a strašným, cez dva metre vysokým monštrom, ktorý pochová všetky svoje strachy a pocity pod hrubou vrstvou brnenia. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Napríklad taký vzťah Gregora a Sandora Clegane. Najmenej fungujúci súrodenecký vzťah v celej sérií. Dve zlé dvojčatá, ktoré sa predierajú scénami s mečmi a kladivami, pri každej možnej príležitosti. O bratoch už vieme, že ich puto bolo prerušené, ešte keď boli malí chlapci. Zlomový bol veľmi bolestivý moment počas ich spoločného detstva.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Mauro (@mauro_gperez),

Gregor pristihol svojho mladšieho brata Sandora, ako sa hrá s jednou z jeho hračiek. Podľa Sandorovho tvrdenia, nemal v úmysle hračku svojmu bratovi ukradnúť. Chcel sa s ňou len hrať, ale neuvedomil si, že by mal o povolenie najskôr požiadať. Gregorov trest bol natoľko krutý až naznačoval, aké obrovské monštrum sa z neho jedného dňa stane.

Schytil svojho mladšieho brata a tvár mu pritlačil k horiacim uhlíkom. Bez známok ľútosti či súcitu pokračoval a zastaviť ho boli schopní až šiesti služobníci. Tento ohavný útok poznamenal Sandora niekoľkými spôsobmi. Aj v dospelosti má smrteľný strach z ohňa a pochopenie zvláštneho sadizmu svojho brata skrz priamy útok. Sandor bol taktiež poznačený, čo sa týka fyzického vzhľadu. Polovica jeho tváre je navždy znetvorená plameňmi.

Počas toho, ako bratia vyrastali, ich rodinné puto nadobudlo ešte väčšiu trpkosť. Po tom, čo sa Ser Gregor stal rytierom, spáchal nemalo zvrátených zverstiev, ktoré zanechali Sandora úplne rozčarovaného z toho, ako by mal pravý rytier vyzerať a správať sa. Gregor tým správnym príkladom určite nebol.

Nie je preto divu, že od úvodnej série, kedy sme sa s Cleganovami stretli po prvýkrát, fanúšikovia túžia po ich súboji. Takzvaný „Cleganebowl“, súboj medzi dvoma silnými bratmi, v ktorom by roky nenávisti konečne dosiahli zúrivého vyvrcholenia. V priebehu sérií Gregorov vývoj nadobudol zvláštny smer a aj nezainteresovaný divák s určitosťou vie, že sa z neho stalo niečo, čo nie je stopercentná ľudská bytosť.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Hafþór Júlíus Björnsson (@thorbjornsson),

Ale to nás nezastaví v tom, aby sme ho chceli vidieť trpieť podobne, ako to on spôsobil nielen svojmu bratovi, ale aj iným. Neraz sme si totižto museli zakryť oči pred jeho rozsudkami, ako napríklad v momente súboja s Oberynom Martellom, keď mu rozmliaždil lebku.

Herec Hafþór Júlíus Björnsson, ktorý stvárňuje postavu Gregora Clegana, poskytol verejnosti obrovský a mysteriózny spojler, keď odkázal na dlho očakávaný Cleganebowl. „Odohrá v ôsmej sérií … takže o tom zatiaľ nemôžem hovoriť,“ povedal vo vyjadrení pre Digital Spy, keď sa ho opýtali na jeho obľúbenú scénu z Game of Thrones. To môže znamenať len jedinú vec. Prinesie nám záverečná séria seriálu Game of Thrones Cleganebowl? Pravdepodobne áno.

unilad.co.uk
Uložiť článok

Najnovšie články