Foto: Leo Express

Leo Express ukázal časť interiéru nových vlakov.

Český prepravca Leo Express ukázal svoje nové vlaky. Tie prídu z Číny loďou v polovici tohto roka a následne budú prepravené do Českej republiky. Budú mať originálny dizajn. Na jeho realizácii sa podieľala česká dizajnová firma a ďalší dodávatelia, uvádza Leo Express v tlačovej správe.

Ako ďalej informuje portál tvnoviny tešiť sa z nich budú môcť aj Slováci, keďže Leo Express ich plánuje nasadiť aj na linku Praha – Košice.

Foto: Leo Express

Leo Express vyvinul spoločne s CRRC nový typ elektrickej jednotky, ktorej dizajn a koncept vlastní naša spoločnosť. Ten vychádza zo skúsenosti získaných z miliardy prejdených osobokilometrov v českej aj medzinárodnej preprave. Plní tak požiadavky našich zákazníkov po moderných službách a ergonómii. Jednotka bude viacsystémová a tzv. hybrid-ready – to znamená, že bude schopná jazdiť kdekoľvek na stredoeurópskej železnici,“  hovorí Peter Koehler, CEO Leo Express.

Foto: Leo Express

Vnútorná časť bude navrhnutá podľa potrieb zákazníkov. Vlak bude disponovať novým modelom kuchyne, ktorá ponúkne viac priestoru pre zdravé a čerstvé občerstvenie. Zároveň sa tam bude triediť odpad. Vlaky budú mať znížený prístup pre rodičov s kočíkmi, ale aj pre hendikepovaných cestujúcich. Priestor bude aj pre cestujúcich s bicyklom či lyžami.

Pre cestujúcich bude k dispozícii aj vyššia trieda či detské oddelenie.

Pozrite si vlak na fotografiách v galérii:

 

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )