Foto: facebook.com (Viking Cruises UK)

Zuzana Veslíková / / Série
Spoločnosť Viking Cruises ponúka nezabudnuteľnú plavbu okolo sveta, ktorá vám môže zmeniť život.

Nudí vás už bežný stereotyp a chceli by ste zažiť dovolenku, o akej sa vám ani nesnívalo? Zabudnite na bežné letné pobyty a predstavte si osem mesiacov plných pohody a oddychu. Ak po niečom takom túžite, máme pre vás zaujímavú ponuku. 

Spoločnosť Viking Cruises plánuje špeciálnu plavbu okolo sveta. Loď by mala vyraziť 31. augusta 2019 a svojim zákazníkom sľubuje neobyčajné zážitky z poznávania miest celého sveta. Za 245 dní máte teda možnosť navštíviť 59 krajín na šiestich kontinentoch. Znie to dobre, čo poviete?


Plavba okolo sveta začne v Londýne. Následne budete môcť obdivovať krásy prírody Nórska, Islandu a taktiež Grónska. Odtiaľ sa loď presunie na iný kontinent a to hneď rovno do Kanady a z nej do amerického Bostonu a New Yorku. Južnú Ameriku si prejdete trocha podrobnejšie. Nevynecháte ani Rio de Janeiro, oboplávate okolo Ohňovej Zeme, zamierite následne do Peru či Kostariky. Prejdete severne okolo Mexika a opäť do USA, tentoraz na kalifornské pobrežie. Následne zamierite na Tichý oceán a dostanete sa na Nový Zéland či do Austrálie. Loď vás potom zavezie aj do juhovýchodnej Ázie a tak budete môcť napríklad spoznávať zaujímavú a bohatú kultúru Hongkongu, Vietnamu alebo Thajska. Nasledne oboplávate Indiu a okolo Arabského polostrova sa cez Suezský prieplav dostane do Stredozemného mora.  Nakoniec sa okolo Španielska a Portugalska vrátite naspäť do Londýna. Myslíme, že sa v tejto širokej ponuke nájde určite niečo pre cestovateľskú dušu každého dobrodruha.

Foto: facebook.com

Okrem spoznávania miest a krajín sa nemusíte báť, ani že vyhladnete. Na lodi s názvom Viking Sun sa nachádza 8 reštaurácií, ktoré budú počas celej plavby prístupné svojim zákazníkom, so širokou ponukou jedál z celého sveta.



A taktiež s donáškou rovno do kabíny po celých 24 hodín denne. K tomu všetkému budete mať možnosť spoznať ľudí z celého sveta. Kapacita lode je 930 ľudí, ktorí budú ubytovaní v 465 luxusných kajutách.


Jedná sa už o tretiu plavbu okolo sveta, ktorú táto spoločnosť uskutočňuje. No z predchádzajúcich štyroch, sa trasa predĺžila až na osem nezabudnuteľných mesiacov. Jediným háčikom pre bežného smrteľníka však môže byť jej cena a to 92 990 dolárov (79 783 eur) na osobu. No na prilákanie zákazníkov si spoločnosť vymyslela skvelú akciu, ktorá sa neodmieta. Ak si pobyt zarezervujete do konca roka 2018, dá vám 6000 dolárov (5153 eur) v kreditoch, ktoré potom budete môcť využiť napríklad na kúpeľné služby. A to sa už oplatí, však?

Aby sme vás ešte viac navnadili na cestu, pozrite si video, ktoré vám tento pobyt ešte viac priblíži.

Pozri aj: Výhľad na Nízke Tatry i Muránsku planinu. V Polomke už čoskoro otvoria novú, 30-metrov vysokú, vyhliadkovú vežu

pelipecky.sk
0
Komentovať (0)