Google Maps

Michal Blaško / / Svet
Tento deň si pilot spoločnosti AirAsia a jeho 212 cestujúcich určite zapamätá. Let sa totižto odchýlil od svojho pôvodného cieľa o 7 000 kilometrov.

Každý deň sa na Zemi dejú skutočne bizarné veci, a tento let je toho skutočným dôkazom. Ako je možné, že sa tento let vychýlil od svojho pôvodného cieľa o vyše 7-tisíc kilometrov? Poďme sa však na to pozrieť pekne po poriadku.

Let mal smerovať z austrálskeho mesta Sydney do Kuala Lumpur. Všetko prebiehalo podľa plánu, lietadlo nemalo žiadne meškanie. Akonáhle vzlietlo lietadlo spoločnosti AirAsia z letiska v Sydney, začalo letieť zlým smerom. Pilotov o tejto skutočnosti informovali aj prístroje, ktoré hlásili chyby, no oni ich spočiatku len ignorovali. Po istom čase si však všimli, že niečo na tom bude, a snažili sa prístroje opraviť, čo však viedlo len k ďalších chybám prístrojov. Napokon žiadali o návrat na letisko v Sydney, no zlé poveternostné podmienky to neumožňovali, a lietadlo muselo pristáť v Melbourne, ktoré je od Kuala Lumpur vzdialené vyše 7 000 kilometrov.

mapbox.com
mapbox.com

Posádka spoločne s 212 cestujúcimi musela na tomto letisku stráviť 3 hodiny, kým dostali povolenie letieť do Kuala Lumpur. Spoločnosť AirAsia vykonala vyšetrovanie a ubezpečila cestujúcich, že systémy boli opravené a podobná situácia sa už opakovať nebude.

cnn.com


Komentovať (0)