Foto: Profimedia

Kým niektorí návštevníci sú spokojní, ďalším niekoľko vecí prekáža.

Sú tu nejakí milovníci spoznávania nových miest a cestovania? Ak áno, máme pre vás ďalší tip na zaujímavé miesto, ktoré môžete navštíviť. A nemusíte za ním chodiť vôbec ďaleko. Hovoríme o termálnych kúpeľoch Széchenyi, ktoré sú výnimočné v celej Európe. A dobrou správou je, že stačí sadnúť do auta a môžete si ich bez problémov vychutnávať, keďže sa nachádzajú u našich maďarských susedov. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Krajina termálnych kúpeľov

Návšteva termálnych kúpeľov patrí medzi obľúbené aktivity aj počas zimy. Vyhľadávajú ju zamilované páry, rodiny s deťmi alebo aj partie kamarátov, ktorí si chcú oddýchnuť alebo sa zabaviť, keďže aj to k takémuto zážitku patrí. Už sme vám predstavili viaceré takéto miesta v Poľsku, ktoré sa nachádzajú skutočne len pár minút od slovenských hraníc. No nielen Poľsko je na ne bohaté, ale aj Maďarsko, ktoré sa teší veľmi dobrej povesti v podobe kúpeľníctva.

Maďarsko je krajinou termálnych kúpeľov, napísal svetoznámy National Geographic. Spomína, že sa tu nachádza viac ako 1 300 termálnych prameňov a v samotnej  Budapešti až 123 z nich.

Jedny z najznámejších kúpeľov, ktoré sa tu nachádzajú, sú práve termálne kúpele Széchenyi, ktoré sa môžu pochváliť aj prívlastkom najlepšie. V rebríčku Trip Advisor sa totiž ocitli na prvom mieste medzi najobľúbenejšími v celej krajine. Okrem toho patria medzi najlepšie a najväčšie v Európe.

Toto miesto na platforme ohodnotilo cez 33-tisíc návštevníkov a celkovo obstálo na štyri body z piatich. Veľmi podobné hodnotenie mu svieti aj v googli, spomedzi 52-tisíc recenzií dostalo 4,3 hviezdičky z piatich. Takže ak sa pýtate, či sa ho oplatí navštíviť, podľa všetkého áno. No nájdu sa aj veci, ktoré ľuďom prekážajú.

Foto: Profimedia

Sú bližšie, než by ste si možno mysleli

Kúpele Széchenyi sú zo Slovenska vzdialené skutočne len na skok. Z pohraničných miest, akými sú Štúrovo alebo Šahy konkrétne okolo jednej hodiny autom. Pod dve hodiny ste tu z Nových Zámkov či Lučenca a ani z väčších miest to nemáte ďaleko.

Cesta z Bratislavy do Budapešti trvá dve a pol hodiny a o niečo viac z Banskej Bystrice či Košíc. Navyše, mesto toho ponúka oveľa viac, takže vám sem určite odporúčame vyraziť na výlet, napríklad aj na predĺžený víkend.

Foto: Profimedia

Vstupné niekoho poteší, niekoho nie

Tento článok je dostupný členom Interez PREMIUM

Uložiť článok

Najnovšie články