Foto: TASR - František Iván

Pripravili sme prehľad cien skipasov v obľúbených lyžiarskych strediskách na Slovensku.

Začiatok lyžiarskej sezóny je tu, a keďže nás uplynulé dni potešila výdatná nádielka snehu, stačí zbaliť lyže, snowboardy, skialpy či bežky a vyraziť. Skvelou správou je, že práve v tomto období pred Vianocami sú ceny skipasov najnižšie, keďže počas top sezóny zvyknú ešte rásť. Snehu je dosť, takže ak to chcete využiť, hor sa do toho.

Článok pokračuje pod videom ↓

V článku sa dozviete aj:

  • aké sú ceny skipasov v obľúbených slovenských lyžiarskych strediskách;
  • ktoré z nich sú najlacnejšie a najdrahšie;
  • kedy štartujú zimnú sezónu;
  • čo ponúkajú svojim návštevníkom.

Park Snow Donovaly

Začnime priamo v srdci Slovenska, na Donovaloch, kde sa nachádza lyžiarske stredisko Park Snow Donovaly a na Záhradišti tu odštartovala zimná sezóna už 2. decembra. Okrem toho ponúka aj ďalšiu lokalitu — Nová Hoľa, kde si môžu prísť na svoje iné typy lyžiarov či snowboardistov. Stredisko láka aj svojou polohou a len na skok ho majú ľudia z Banskobystrického aj Žilinského kraja.

Cena celodenného skipasu je 35 eur pre dospelú osobu, juniori a seniori zaplatia 29 eur a deti 25 eur. O niečo menej stojí 4-hodinový skipas, za ktorý dá dospelý 29 eur, juniori a seniori 26 eur a deti 23 eur. Cenovo najlacnejšou variantov je večerné lyžovanie medzi 16:00 a 20:00, za ktoré dospelý zaplatí 25 eur, juniori a seniori 22 eur a deti 19 eur. Online si môžete zakúpiť tieto skipasy za zvýhodnené ceny.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa PARK SNOW Donovaly (@donovaly)

Bachledka Ski and Sun

Presuňme sa do Belianskych Tatier, kde si milovníci zimných športov a zábavy môžu prísť na svoje v lyžiarskom stredisku Bachledka Ski and Sun. Lyžiarsku sezónu spúšťa už tento víkend 8. decembra a užijete si tu 8,5 kilometra zjazdoviek, ktoré sú určené pre lyžiarov a snowboardistov rôznych úrovní, keďže sú značené od modrých až po tie najstrmšie čierne, vhodné pre milovníkov adrenalínu a zdatných lyžiarov. Nezabúdajte však na ohľaduplnosť k ostatným. Zaujímavou atrakciou je aj miestny Chodník korunami stromov.

Pri kúpe skipasov máte dve možnosti. Buď si zvolíte „normálny“, ktorý je určený pre osoby od 16 do dovŕšenia 65 rokov, alebo „zľavnený“. Cena normálneho denného skipasu je 35 eur a zľavneného 32 eur a 4-hodinového 30 eur a 28 eur. Tak isto je v ponuke večerné lyžovanie po 16:00 hodine. Pri kúpe viacdenných skipasov ich cena klesá.

Jasná

Zalyžovať si môžete aj v Nízkych Tatrách. Stredisko Jasná patrí taktiež medzi najobľúbenejšie na Slovensku a okrem toho sa môže pýšiť aj prívlastkom najväčšieho. A dokonca bolo ocenené „lyžiarskymi Oscarmi“ ako najlepšie lyžiarske stredisko u nás. Zimná sezóna tu odštartovala 2. decembra a na návštevníkov tu čaká cez 50 kilometrov zjazdoviek. Od 9. decembra si navyše môžete užiť aj novootvorené.

Cena jednodňového skipasu je 59 eur, dvojdňového 115 eur, trojdňového 172 eur, alebo šesťdňového 312 eur. Juniori a seniori zaplatia za deň 48 eur a deti 42 eur. Aj tu platí, že skipasy je výhodnejšie kupovať online či v samoobslužnom termináli. Vďaka tomu môžete ušetriť niekoľko eur.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Hotel Srdiečko*** Chopok Juh (@hotelsrdiecko)

Štrbské pleso

Štrbské Pleso je najvyššie položeným lyžiarskym strediskom na Slovensku a svoje brány pre návštevníkov otvorilo 2. decembra. Nachádza sa v lokalite, ktorá je mimoriadne obľúbená celoročne a vyhľadávajú ju nielen ľudia zo Slovenska, ale aj zo zahraničia. Čaká tu na nich 9 kilometrov zasnežovaných zjazdoviek s nádhernými výhľadmi.

Za jednodňový skipas zaplatí dospelá osoba 35 eur, cena dvojdňového je 68 eur a tri dni vás vyjdú na 99 eur. Cena 6-dňového skipasu je 181 eur. Aj v tomto prípade platí, že skipasy zakúpené cez samoobslužný terminál v stredisku, alebo online, sú cenovo výhodnejšie.

Tento článok je dostupný členom Interez PREMIUM

Uložiť článok

Najnovšie články