Foto: instagram.com(prideofgypsies)

Zábery z Grónska ukazujú nezmyselnú krutosť dvoch rybárov.

Žiaľ, aj tento článok dokazuje, že najkrutejšou bytosťou na Zemi je človek. Dvaja rybári z Grónska zverejnili video, v ktorom žralokovi odrezali chvost a vypustili ho tak naspäť do vody. Na svojom chorom čine sa náramne zabávali a smiali sa úbohému žralokovi, že nedokáže plávať. Správu prináša portál boredpanda.

Žralok v nasledujúcom videu je druh žraloka grónskeho, ktorý sa nevyznačuje agresivitou. Jeho veľkou chybou bolo, že uviazol pri rybárskej lodi. Dvaja rybári, namiesto toho, aby ho oslobodili a pustili na slobodu, sa uchýlili k činu, z ktorého ostáva rozum stáť.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Jason Momoa (@prideofgypsies),

Muži avšak na videu ukázali svoje tváre, a tak mohli byť identifikovaní. Video rozzúrilo tisíce ľudí, medzi inými aj populárneho herca Jasona Momou, známeho napríklad z filmu Aquaman či seriálu Game of Thrones.

Ten sám video na svojom instagrame zdieľal v snahe, aby ho videlo čo najviac ľudí a mužov identifikovali. To sa aj podarilo a rybárska spoločnosť ich prepustila z práce.

Takýto trest je ale za konanie mužov skutočne neadekvátny. Či ale ich čin bude mať aj trestnoprávnu dohru, je zatiaľ otázne. Islandský portál ruv.is uvádza, že muži sa dopustili činu na voľne žijúcom zvierati, na ktoré sa nevzťahuje žiadny zákon.

Avšak Þóra Jóhanna Jónasdóttir z inslandského veterinárskeho a potravinového úradu sa domnieva, že muži sa dopustili krutosti na zvierati, a keďže nešlo o tradičný lov, a tak by predsa len mohli byť stíhaní. Prípadom sa zaoberá polícia, ktorá rozhodne či a ako mužov potrestá.

Žralok grónsky

  • žije najsevernejšie zo všetkých žralokov, najmä v okolí Grónska, Islandu a severného Atlantiku
  • dorastá do troch až štyroch metrov a ide tak o jeden z najväčších druhov žralokov
  • ide o dlhoveké zviera, môže sa dožiť až 400 rokov
  • rastie veľmi pomaly, iba jeden centimeter ročne
  • druh nie je agresívny, existuje iba jeden záznam z roku 1859, keď v Kanade objavili v žalúdku žraloka ľudskú nohu

Je zarážajúca krutosť mužov voči zvieraťu, ktoré dokáže na zemi prežiť aj 400 rokov a pritom ľudí neohrozuje. Je isté, že žralok bez chvosta nedokáže prežiť a čaká ho krutá a bolestivá smrť. Preto dúfame, že mužov stihne za tento ich čin spravodlivý trest.

0
Uložiť článok
Komentovať