Foto: Facebook/Rastislav Čepák

Modrý potok zrejme nevidíte každý deň.

Sedem profesionálnych hasičov z Dubnice nad Váhom a Trenčína zasahovalo v pondelok (20. 9.) podvečer v obci Košecké Podhradie – časť Kopec v Ilavskom okrese. Do miestneho potoka unikla neznáma látka, ktorá časť potoka sfarbila na modro.

„Na modro zafarbený úsek potoka mal asi 800 metrov. Hasiči umiestnili na hladinu tri kusy sorbčných hadov a pri postupnom prieskume identifikovali miesto, odkiaľ sa neznáma látka dostala do potoka. Následne sa v súčinnosti s príslušníkmi polície skontaktovali s osobou, ktorá s látkou manipulovala,“ uviedol hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Trenčíne Marián Petrík.

Ako dodal, hasiči zasahujúci v ochranných protichemických oblekoch vykonali kontrolné merania a odber vzoriek neznámej látky, ktorú uskladnili do špeciálnej nádoby a následne odovzdali príslušníkom polície. Tí ju previezli na laboratórnu analýzu. O celej veci upovedomil starosta Rastislav Čepák, ktorý sa o vec zaujíma. Na sociálnej sieti uverejnil, že páchateľ je známy. 

„Vyšetrovateľka Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Trenčíne začala trestné stíhanie vo veci prečinu neoprávneného nakladania s odpadmi. V tejto chvíli nie je možné poskytnúť viac informácií z dôvodu prebiehajúcich potrebných procesných úkonov,” uviedla k prípadu krajská policajná hovorkyňa Danka Adámiková.

0
Uložiť článok
Komentovať