Ilustračná foto: Profimedia

Názov sa mení, ponuka titulov sa rozširuje.

Streamovaciu službu HBO Max na našom trhu pomaly, ale isto čaká zánik. Nie úplný, samozrejme, pretože služba sa viac-menej len pretransformuje na platformu s ešte exkluzívnejším a pútavejším obsahom a pod staronovým názvom Max. V USA už HBO Max zaniklo a postupne sa táto zmena dotkne aj zvyšku sveta. Áno, aj  Slovenska.

Článok pokračuje pod videom ↓

Keď sme v apríli tohto roka informovali o tom, že značka HBO Max zanikne aj u nás, odpoveď na otázku, kedy sa tak stane, bola neurčitá.

„V budúcom roku bude táto platforma spustená aj v Európe. Na detaily spojené s európskym uvedením si ale budeme musieť ešte počkať,“ uviedla vtedy pre interez.sk PR manažérka spoločnosti HBO Max EMEA, Pavla Brožková.

HBO Max končí, Max prichádza

Približný dátum spustenia ale nedávno prezradili prezident spoločnosti Warner Bros. Discovery International Gerghard Zeiler a vedúca oddelenia streamovaného obsahu Leah Hooper Rosa počas prezentácie Opening Mipcom v Cannes, píše web Deadline.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Max (@streamonmax)

Streamovacia platforma Max podľa ich vyjadrení odštartuje na jar 2024 v 22 európskych krajinách. Vo Francúzsku a v Belgicku, kde aktuálne služba HBO Max vôbec nefunguje, dôjde k spusteniu platformy Max neskôr v budúcom roku.

Po novom ponúkne aj športové prenosy či reality show

Novinka Max sľubuje v knižnici predplatiteľom ešte viac pútavejšieho obsahu. K dispozícii budú všetky HBO Originals, Max Originals, filmy a seriály založené na komiksoch vydavateľstva DC, filmy od štúdia Warner Bros. a po novom aj dokumenty a reality show od značiek a vysielateľov ako HGTV, Discovery, Food Network, TLC či ID, a aj športový obsah z kanálu Eurosport. Lákadlom na Max bude v budúcnosti aj nová seriálová adaptácia knižiek o Harrym Potterovi s novým hereckým obsadením.

Foto: (Warner Bros. Discovery

Výška mesačného predplatného pre Európu zatiaľ známa nie je. Spoločnosť WBD všetko oznámi pred štartom.

Uložiť článok

Najnovšie články