foto: Jaro Novák

Placebo 25. júna 2017 v bratislavskej AEGON aréne so svojimi fanúšikmi oslávili svoje 20. výročie pôsobenia v hudobnej branži.

Po takmer 10 rokoch od ich posledného vystúpenia na Slovensku tak dali skvelý darček svojim tunajším fanúšikom.

Brány arény sa otvárali o 18. hodine čerstvo po daždi, no fotografie z „miesta činu“ na sociálnej sieti avizovali prvých nedočkavých nadšencov už okolo 16. hodiny. Krátko pred 19. hodinou nedeľný večer odštartoval predskokan s názvom Adalbert. Svojimi rockovými tónmi a temnou atmosférou mladý talentovaný spevák a skladateľ s kapelou rozprúdil publikum a dostal ho do správnej atmosféry. Adalbert tešil svojou hudbou publikum zhruba hodinku.

Po koncerte tejto slovenskej chuťovečky sa skalní fanúšikovia pretláčali čo najbližšie k pódiu a netrpezlivo očakávali príchod nenapodobiteľných Placebo. Po krátkej prestávke sa na pódiových plátnach objavil videoklip k legendárnej piesni Every Me and Every You. Nasledoval kratučký „spomienkový“ zostrih záberov z ich dvadsaťročného pôsobenia, ktorý ľudí okamžite vyburcoval k obrovskému nedočkavému potlesku.

foto: Jaro Novák

Formácia nás privítala piesňou Pure Morning, ktorou roztočila túto obrovskú narodeninovú párty. Po ďalšej piesni, s názvom Jesus‘ Son, spevák Brian pozdravil „fajn ľudí z Bratislavy“ a „privítal nás na ich narodeninovej párty“. Skladby ako Special Needs alebo 20 Years a mnohé ďalšie nebolo potrebné návštevníkom predstavovať, publikum spievalo celý čas s Brianom a dokazovali tak svoju obrovskú priazeň i po toľkých rokoch. Po skladbe I know Brian svojím tichom a pohľadom do hľadiska plného očakávania vyburcoval fantastický niekoľkominútový potlesk. Z jeho následného úsmevu bolo jasné, že publikum jeho „signál“ prečítalo správne.

Atmosféra bola veľmi príjemná, ľudia sa postupne dostávali do varu a druhá polovica koncertu bola už skutočne jedna obrovská párty. Návštevníkom iste neušlo premietanie na plátne za pódiom počas skladby Without You I’m Nothing. Počas tejto nádhernej a emotívnej skladby mohli ľudia na plátne sledovať zábery Briana s Davidom Bowiem. Išlo o backstageové zábery, kedy si David Bowie s Brianom spoločne spievali práve túto pieseň. Formácia mala s Davidom Bowiem skvelé vzťahy. Bowie sa zúčastnil na koncertoch kapely a taktiež skupina PLACEBO bola prizvaná a odohrala s ním jeho posledné turné.

foto: Jaro Novák

Toto gesto – uctiť si legendu, človeka, ktorý bol ich priateľom a skvelým hudobníkom, ľudia prijali a ocenili. Nasledovala pomalšia verzia skladby 36 Degrees, ktorú miestami až prekrikovalo svojim spevom nadšené publikum. Po skladbe Lady of the Flowers Brian opäť pozdravil ľudí v Bratislave a s radosťou spomínal na ich koncert z pred takmer 10. rokov na Slovensku. Fanúšikov táto spomienka veľmi potešila a hudobníkom dali najavo, že na nich za ten čas určite nezanevreli.

Kapela návštevníkom takmer pripravila trpký koniec po skladbe Bitter End, keď zrazu zmizla z pódia. Ľudia však hudobníkov doslova privolali svojim potleskom, pískaním a volaním. Za odmenu dostali ešte zopár skladieb. Formácia sa s nami rozlúčila piesňou Running Up That Hill.

Placebo dodržali prísľub úžasného narodeninového koncertu. Bohatý výber skladieb a detailne prepracovaný setlist dokázali ľuďom predstaviť kapelu v jej celistvosti s nezameniteľným osobitým zvukom. Nejednému fanúšikovi tejto jedinečnej formácie sa včerajší deň spája s úžasným a nezabudnuteľným zážitkom.

Všetky fotografie si môžete pozrieť v našej galérii.

interez.sk (Ivana Chyláková, foto: Jaro Novák)
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )