Foto: Pixabay/Pixabay

Známe turistické destinácie môžu prekvapiť. Rozlúčte sa s lákavými sloganmi a spoznajte negatíva z úst domácich obyvateľov. Pravý cestovateľ by mal byť pripravený skutočne na všetko.

Toto je tak trochu iný turistický sprievodca. Ak chcete krajinu spoznať naozaj dobre, mali by ste sa zoznámiť aj s jej negatívami. Najlepšie ich vystihnú domáci obyvatelia.

Článok pokračuje pod videom ↓

Internetový portál Quora ľuďom položil zaujímavú otázku: „Prečo by sme nemali navštíviť práve vašu krajinu? “ Odpovede sú celkom prekvapivé a konkrétne krajiny ako Nórsko či Austráliu zobrazujú v úplne inom svetle, no zároveň nešetria humorom.

Prečo by sme teda nemali prekročiť hranice týchto krajín?

Nóri vraj nie sú veľmi priateľskí

Pixabay

Podľa Nóra Pettera je ich národ príliš rezervovaný a chladný, ak si chcete nájsť v zahraničí nových priateľov, tu to určite nebude. Vraj sa u nich dokonca udomácnilo porekadlo: „Ak sa na teba usmeje cudzinec, je buď šialený alebo Američan“. Nóri sa s vami otvorene porozprávajú len ak vás poznajú alebo si o trochu viac vypijú.

Okrem toho Petter dodáva, že krajina je príliš drahá, priaznivé ceny teda nečakajte a taktiež vás nepoteší ani počasie. „Cez zimu je veľmi chladno a takmer stále je zamračené, v lete zase veľmi prší. Napríklad v meste Bergen pršalo v roku 2015 až 279 dní!“

V Austrálii sa vás takmer všetko snaží zabiť

Pixabay

Pri myšlienke na Austráliu sa nám v hlave vynárajú roztomilé koaly či kengury, realita je však iná. Domáci vravia, že môžu byť skutočne nebezpečné a zároveň turistov varujú pred jedovatými žabami, hadmi, žralokmi, krokodílmi a mnohými inými zvieratami. Ak vás však nezabije nejaké zviera, môže to byť prostredie.

Nebezpečné je slnko či smäd. Austrálčan Eric Worral tvrdí, že ľudia si stále neuvedomujú, aká nebezpečná Austrália dokáže byť. „Žije tu množstvo jedovatých druhov zvierat, austrálske deti sú očkované už od štyroch rokov.“

Amerika môže prekvapiť svojimi cenami

Pexels

Miestni varujú pred tým, že cestovanie po Amerike a presúvanie sa aj v rámci hromadnej dopravy môže byť veľmi drahé. V porovnaní s cenami leteniek po Európe sú vraj tie medzi americkými štátmi úplne iné.

Akí sú však samotní domáci? Podľa Sama príliš uzavretí pred vonkajším svetom. „Američania sú niekedy príliš nevšímaví a vôbec sa nezaujímajú o to, čo sa deje vo svete. Noviny sa často zaoberajú len miestnymi správami a geografia nie je silnou stránkou mnohých Američanov. Mám priateľov, ktorí ani netušili, že aj Afrika má mestá s obchodnými centrami.“

V Katare je neznesiteľné teplo

Pixabay

Katar je vraj príliš rušný a plný áut. „V prepočte na jedného človeka máme najväčší počet áut, iná výhodná možnosť dopravy totiž ani nie je,“ priznáva Ahmad, podľa ktorého je práve toto príčinou veľkého znečistenia a smogu. Krajina nie je priateľsky naklonená chodcom či cyklistom, preto si treba dávať pozor.

Hlavné mesto Dauha je taktiež jedno z najznečistenejších miest sveta. Okrem toho vraj nestretnete takmer žiadnych miestnych ľudí a teplo je priam neznesiteľné.

Chorváti sa stále sťažujú

Pixabay

Podľa Luce sa Chorváti stále sťažujú a akékoľvek služby tu nie sú na veľmi dobrej úrovni. Mnohí pracovníci sú často veľmi drzí a mrzutí, na zákazníka sa posťažujú takmer hneď po tom ako odíde.

Brazília môže byť nebezpečná

Pixabay

„Vo väčšom brazílskom meste riskujete prepadnutie, ozbrojenú lúpež či dokonca únos, pri ktorom vás zavedú k bankomatu a žiadajú výber peňazí,“ hovorí Carlos. Treba sa však pripraviť aj na to, že Brazília je skutočne obrovská krajina, všetko je príliš ďaleko od seba a plánovať si výlet je ako organizovať cestu po Európe.

Turisti sú taktiež často cieľom neférových praktík, ako príliš prehnané ceny za jedlo či služby. To môže viesť k mnohým zlým rozhodnutiam, ktoré napokon môžu ohroziť aj vašu bezpečnosť.

Bosna a Hercegovina má množstvo túlavých psov

Pixabay

Ak máte strach z túlavých psov, podľa Aminy by ste sa Bosne a Hercegovine a najmä hlavnému mestu mali vyhnúť. „Mesto je plné zatúlaných psov, ktoré sú často agresívne a dokážu napadnúť aj dieťa či dospelého človeka.“ 

Preto nezabúdajte na opatrnosť a bezpečnosť aj počas plnenia svojich cestovateľských snov.

Pozri aj: 8 prírodných unikátov, ktoré zdevastovali bezohľadní turisti

thisisinsider.com

Najnovšie články