Nová technológia s názvom Li-Fi má dosahovať pripojenie až 100-krát rýchlejšie ako Wi-Fi. Podľa výskumov má táto nová technológia využívať prenos dát veľkou rýchlosťou...

Nová technológia s názvom Li-Fi má dosahovať pripojenie až 100-krát rýchlejšie ako Wi-Fi. Podľa výskumov má táto nová technológia využívať prenos dát veľkou rýchlosťou pomocou viditeľnej svetelnej komunikácie, ktorá by mala dosahovať do 1 Gbps(1 GB za sekundu).

Článok pokračuje pod videom ↓

Li-Fi je založená na svetle a tak nieje možné, aby signál prechádzal cez steny. Taktiež nedosiahne tak ďaleko, ako Wi-Fi.

Bola vytvorená v roku 2011 a používa LED žiarovky, ktoré blikajú tak rýchlo, že to ľudské oko nepostrehne. “Pracujeme na pár základných projektoch, kde a ako by sa dala táto komunikácia využiť,” Povedal Deepak Solanki, CEO zo Estonian tech company.

lifi_environment
greenelement.co.uk

„V tejto dobre sme navrhli systém pre prenos dát svetlom v pracovnom prostredí a robíme na súkromnom projekte pre klienta, ktorému inštalujeme Li-Fi sieť do ich kancelárií.“  Velmenni ale nie je jediná firma, ktorá sa s touto technológiou zaoberá. Ďalšie sú napríklad Oledcomm a pureLiFi.