Foto: Ministerstvo financií SR

Štát predáva lacné nehnuteľnosti.

Ministerstvo financií Slovenskej republiky sa opäť zbavuje nepotrebného majetku a predáva nehnuteľnosti za mimoriadne nízke vyvolávacie ceny. Medzi nehnuteľnosťami sa pritom nájdu aj také, ktoré naposledy nikto nechcel a ich cena tak išla výrazne dolu. Celú ponuku nájdete na webe ministerstva financií.

Dvojizbový byt v Tisovci, neďaleko Rimavskej Soboty, ktorý sa v marci ponúkal za 18 500 eur, má teraz primeranú cenu nastavenú na 16 650 eur. Byt má rozlohu 65 metrov štvorcových a nachádza sa na druhom poschodí.

Výrazne nižšie ceny

Cena výrazne klesla aj v prípade rodinného domu v obci Poltár. Ten sa pôvodne predával za 64 700 eur, no teraz ju štát stanovil na 58 230 eur. K nehnuteľnosti je aj hospodárska časť, oplotenie pozemku, prípojky vody a plynu, či schodisko a aj záhrada o výmere 879 metrov štvorcových.

Ďalšia zaujímavá nehnuteľnosť sa opäť nachádza v okrese Rimavská Sobota, tentoraz v obci Rimavské Janovce. Ide o starý rodinný dom s pozemkom o výmere 1 132 metrov štvorcových, ktorý sa predáva za 14 700 eur.

Ak však hľadáte nehnuteľnosť v lepšom stave, zrejme vás zaujme byt v Martine. Dvojizbák o výmere 52 metrov štvorcových sa nachádza na Holubyho ulici a primeranú cenu má nastavenú na 49 600 eur. Ministerstvo však k nemu z nepochopiteľných dôvodov neponúka žiadne fotografie.

Ďalší lacný rodinný dom sa nachádza v obci Čierny Balog a spolu s menším pozemkom sa predáva za 17 100 eur. Vo všetkých prípadoch sa predaj koná prostredníctvom aukcie a záujemcovia si musia sledovať lehotu na doručovanie ponúk.

Uložiť článok

Najnovšie články