Foto: Profimedia

Banka už nespravuje ani existujúce úvery.

Banka Cetelem, ktorá u nás doteraz fungovala ako pobočka francúzskej banky BNP Paribas Personal Finance, definitívne odchádza z nášho trhu. Úvery prestala poskytovať ešte pred rokom a jej existujúce záväzky teraz prebrala spoločnosť Home Credit Slovakia, a. s., informuje Cetelem na svojom webe.

Klienti sa nemusia obávať

„Aktuálne by sme vás chceli informovať, že na základe zmluvy o predaji podniku uzavretej medzi BNP PARIBAS PERSONAL FINANCE a Home Credit Slovakia, a. s. preberá existujúce úvery klientov s účinnosťou k 2. 4. 2024 23:59 spoločnosť Home Credit Slovakia,“ znie oficiálne vyjadrenie spoločnosti.

Banka pritom neodchádza len zo Slovenska, ale napríklad aj z Rumunska či Bulharska. „Toto rozhodnutie je súčasťou reorganizácie, ktorá zahŕňa geografické prehodnotenie aktivít v jednotlivých krajinách, kde banka nedosahuje dostatočnú veľkosť, aby absorbovala vysoké investície potrebné pre zabezpečenie svojej konkurencieschopnosti,“ povedala ešte minulý rok pre TVNoviny.sk hovorkyňa spoločnosti Andrea Trebuľová.

Uložiť článok

Najnovšie články