Foto: Profimedia

Hneď niekoľko celebrít porušilo kráľovský protokol, no táto chyba im prešla.

Nie je mnoho ľudí, ktorým sa dostane pocta, že sa môžu osobne stretnúť tvárou v tvár s členom kráľovskej rodiny. A ak áno, rozhodne nejde len o obyčajné stretnutie. Nemôžete k nim totiž len tak prísť a pozdraviť ich, keďže vám hrozí, že porušíte kráľovský protokol.

Článok pokračuje pod videom ↓

Keď ide o stretnutie s členom kráľovskej rodiny, existuje celý rad pravidiel a predpisov, ktoré musíte dodržiavať. Platí to pre každého, či už ste bežný človek, celebrita, alebo jeden zo svetových lídrov. Ako však informuje portál Tyla, napriek tomu sa mnohé celebrity stretli s členmi kráľovskej rodiny a mnohí z nich sa počas stretnutia dopustili akéhosi kráľovského faux pas. Mali však šťastie, keďže im to bolo odpustené.

Roger Federer

Keď sa tenisová legenda stretla s Kate Middleton v kráľovskej lóži na Wimbledone, vynechal tradičnejší pozdrav. Namiesto toho ju pozdravil položením ruky na jej chrbát, čím porušil pravidlo „nedotýkať sa“, ktoré hovorí, že by ste sa ich nikdy nemali dotýkať, pokiaľ oni sami neiniciujú kontakt, napríklad podaním ruky.

Je však známe, že Federer je kamarát s princezninou sestrou Pippou, takže sa s ňou pozná lepšie ako ostatní a pravdepodobne si tak mohol toto kráľovské faux pas dovoliť.

Foto: Profimedia

Joe Biden

Keď sa súčasný americký prezident stretol so zosnulou kráľovnou Alžbetou II. na oficiálnej návšteve, nasadil si slnečné okuliare. Podľa jedného kráľovského komorníka tým porušil pravidlá, keďže pri formálnom predstavovaní je dôležitý očný kontakt.

Donald Trump

Nie je však jediný Američan, ktorý sa pri stretnutí s kráľovnou dopustil chyby. V prípade Donalda Trumpa došlo k porušeniu protokolu, keďže jej namiesto úklony hlavou podal ruku a potom pokračoval v chôdzi pred kráľovnou, hoci podľa tradície by mala byť vpredu.

Foto: Profimedia

Allison Janney

Uložiť článok

Najnovšie články