Ilustračná foto: Pexels

Používanie Netflixu bude príjemnejšie.

Nech je streamovacia služba Netflix medzi fanúšikmi filmov a seriálov akokoľvek obľúbená, jedna jej funkcia predplatiteľom išla doslova na nervy. Teraz ju ale najznámejšia spomedzi streamovacích služieb konečne umožňuje vypnúť.

O novinke informoval na svojom webe portál Tech Radar a všimli si ju aj stáli predplatitelia Netflixu.

Automatickému prehrávaniu je koniec

Funkciu automatického prehrávania na hlavnej stránke streamovacej služby spočiatku tešila každého z nás. Čím častejšie však dochádzalo k predlžovaniu mesačného predplatného, tým viac sme boli na užívateľské rozhranie zvyknutí a vedeli sme, čo môžeme od Netflixu a jeho ponuky očakávať. Automatické prehrávanie upútaviek nám preto prišlo viac-menej zbytočné a túto funkciu si zrejme užívajú len začiatočníci so streamovaným obsahom.

Teraz ale Netflix prišiel s možnosťou toto automatické prehrávanie vypnúť, čo privíta každý jeden predplatiteľ služby. Okrem tohto si môže vypnúť aj automatické prehrávanie ďalšieho dielu seriálu po skončení toho predchádzajúceho. Už tak nebudete Netflixom „nútení“ pozerať seriál od začiatku do konca.

Automatické prehrávanie vypnete jednoducho v nastaveniach svojho užívateľského profilu. Stačí sa prihlásiť do aplikácie, prejsť do pravého horného rohu k ikonke prihláseného profilu a odkliknúť zaškrtnuté políčko s automatickým prehrávaním.

Foto: Netflix (prinscreen Interez.sk)

Nastavené vypnuté automatické prehrávanie sa následne uloží vo všetkých zariadeniach i profiloch, ktoré sú k účtu priradené. Nastavenia možno tiež rovnako zmeniť z ktoréhokoľvek zariadenia, cez ktoré si obľúbenú streamovaciu službu užívate.

Tech Radar, Netflix
Uložiť článok

Najnovšie články