Foto: MovieStillsDB, TV Markíza (press)

Obľúbené vianočné klasiky nájdete aj na streamovacích službách, ktoré si, pravdepodobne, platíte.

Vianočné sviatky a aj obdobie pred nimi si mnohí z nás istotne budú krátiť aj sledovaním sviatočne ladených filmov. Chystáte sa tráviť voľné chvíle viac pred obrazovkami streamovacích služieb, ako pri programe, ktorý ponúkajú slovenské televízne stanice? Nazreli sme za vás do ponuky najväčších platforiem a vybrali filmy, ktoré k Vianociam neodmysliteľne patria a nájdete ich tam.

Článok pokračuje pod videom ↓

Mnohých možno prekvapí, že na viaceré filmové klasiky nemusíte čakať, kým ich tá-ktorá slovenská TV stanica odvysiela a navyše s reklamami. Knižnice streamovacích služieb ako Netflix, HBO Max, Disney+, ale aj SkyShowtime či Voyo, alebo JOJ Play, sú plné vianočných filmov, resp. takých, ktoré práve v období najkrajších sviatkov roka sledujeme najradšej.

Kde nájdete tie najobľúbenejšie vianočné filmy, alebo tie, ktoré bývajú stabilnou súčasťou televíznych programov? Pohľadali sme ich za vás.

Smrtonosná pasca (Die Hard)

Foto: MovieStillsDB

Jeden z najdiskutabilnejších (ne)vianočných filmov si radi pozrú najmä drsnejšie polovičky. Kultovú akčnú klasiku s Brucom Willisom v hlavnej úlohe nájdete aktuálne s dabingom aj v pôvodnom znení s titulkami na Disney+.

Láska nebeská (Love Actually)

Foto: MovieStillsDB

Najväčšia spomedzi streamovacích služieb ponúka svojim predplatiteľom kvantum obsahu, dokonca aj vianočne ladeného. No kým pôvodná tvorba zo studne vianočných filmov neprekypuje až takou kvalitou, tá zakúpená áno. 20-ročná romantická komédia, sledujúca viacero príbehov naraz, je aktuálne aj premietaná vo vybraných kinách kvôli svojmu výročiu. V pôvodnom znení ju ale nájdete aj na Netflixe aj s českými titulkami.

Tři oříšky pro Popelku

Foto: TV Markíza (press)

O kultovú českú rozprávku, bez ktorej si mnohí Vianoce ani nevedia predstaviť, je medzi slovenskými televíznymi stanicami každý rok veľký boj. Na najbližšie obdobie už je rozhodnuté, kto bude slávny film s Libušou Šafránkovou v hlavnej úlohe vysielať. Zdá sa ale, že podobný boj o rozprávku zvádzajú aj streamovacie platformy. Nájdete ju totiž už teraz na Voyo, aj na konkurenčnej platforme JOJ Play. Na Štedrý deň ju bude na svojich obrazovkách vysielať RTVS.

Perinbaba

Foto: TV Markíza (press)

Rovnako kultová záležitosť, ktorá počas Vianoc nesmie chýbať v žiadnej slovenskej domácnosti na obrazovke televízneho prijímača. Rozprávku z dielne Juraja Jakubiska nájdete na Voyo, vysielať ju bude poslednýkrát (zrejme na dlhé obdobie) TV Markíza, no a do kina môžete v týchto dňoch zájsť na dlho očakávané pokračovanie, rovnako z Jakubiskovej dielne – Perinbaba a dva svety.

Sám doma (Home Alone) a Sám doma 2: Stratený v New Yorku (Home Alone 2: Lost In New York)

Foto: MovieStillsDB

Sám doma s Macaulayom Culkinom je dlhé roky stabilnou súčasťou programovej štruktúry televízie JOJ. Inak tomu, samozrejme, nebude ani tieto Vianoce. S dabingom však nielen tieto dva, ale aj ostatné (ne)priame pokračovania s inými zabudnutými chlapcami doma, nájdete na Disney+.

Grinch

Foto: MovieStillsDB

Patrí medzi obľúbené vianočné filmy najmä na území anglicky hovoriacich krajín. Je to z dôvodu, že práve v týchto krajinách je mimoriadne populárna aj knižná predloha, podľa ktorej celovečerný film vznikol. Vďaka Jimovi Carreymu si ale zelený Grinch našiel svojich fanúšikov aj u nás. Tento film má vo svojich knižniciach hneď niekoľko streamovacích platforiem, medzi nimi Netflix (pôvodné znenie s titulkami), Amazon Prime Video (pôvodné znenie s titulkami) a SkyShowtime (s dabingom a aj s titulkami).

Foto: MovieStillsDB

Grinchov príbeh je ale nielen sfilmovaný, ale od roku 2018 aj krásne animovaný. Túto verziu nájdete taktiež na Amazon Prime Video s dabingom aj s titulkami, a rovnako tak aj na SkyShowtime, kde je taktiež dabovaná verzia, ale aj možnosť zapnutia filmu s titulkami. Animák nájdete ale aj na Netflixe.

Pelíšky

Foto: Space Films

Nielen o staré české a slovenské filmy a rozprávky je medzi slovenskými televíziami bitka. Čoraz viac sa bijú aj o kinematografiu omnoho mladšiu. Príkladom sú Pelíšky, ktoré tento rok JOJ-ka „uchmatla“ konkurenčnej Markíze a na svojich obrazovkách ich uvedie premiérovo. Ak si ale film chcete pozrieť bez reklám, túto kultovku nájdete na JOJ Play, Voyo, Netflixe a dokonca aj na HBO Max.

Mrázik

Foto: TV Markíza (press)

Čo sa týka tejto ruskej klasiky, tak tú si slovenskí diváci budú môcť tento rok pozrieť, zdá sa, len v televíznom vysielaní. Vo svojej knižnici ňou totiž disponuje len česká služba Voyo. Samozrejme, môže sa stať, že ju počas decembra nájdete aj na iných platformách.

Princezna se zlatou hvězdou

Foto: Československý státní film

Mnohí sa zo služby Voyo zvyknú vysmievať, pretože podľa nich nemá čo predplatiteľom, okrem pôvodnej tvorby, ponúknuť. Ten, kto si ponuku tejto platformy pozeral, istotne zostal milo prekvapený. V jej knižnici totiž možno nájsť viacero klasík, medzi nimi napríklad aj túto klasickú rozprávku v réžii Martina Friča z roku 1959.

Pyšná princezna

Foto: Československý státní film

Mnohí ju označujú rozprávkou všetkých rozprávok, minimálne v kinematografickom priestore. Pre niekoho je možno zbytočné ju ponúkať v predplatnom, no Voyo vie, že svojich divákov si istotne nájde aj táto klasika.

S tebou mě baví svět

Foto: Ústřední půjčovna filmů

A na záver ďalšia klasika, ktorá skrátka na Vianoce nesmie chýbať. Rodinná komédia, ktorá dokáže pobaviť aj po niekoľkonásobnom zhliadnutí, je k dispozícii ako na Voyo, tak aj na JOJ Play.

Uložiť článok

Najnovšie články