Vo východnom Oregone majú už niekoľko desaťročí farmári problémy s tajomným úhynom dobytka. Najnovšie úrady hlásia 5 mŕtvych býkov s niekoľkými odstránenými orgánmi, amputovanými genitáliami a jazykmi a odsatou krvou.
Prvý mŕtvy býk na ranči Silvies Valley koncom júla žiadne podozrenie nevzbudil. Keď však objavili ďalšie štyri mŕtve zvieratá, úrady sa pustili do vyšetrovania. Ako boli zvieratá zabité, je však stále záhadou. Všetky však mali odstránené genitálie, jazyky, navyše im bola odstránená všetka krv, informuje portál Oregon Live.
Prípady mŕtveho dobytka pripomínajú obdobie 70. rokov 20. storočia, kedy sa na americkom stredozápade objavili stovky podobných udalostí. O pomoc bol v tom čase požiadaný aj Federálny vyšetrovací úrad (FBI), do vyšetrovania sa však nemohol zapojiť z dôvodu nedostatku právomocí.

Rovnako ako v 70. rokoch, ani prípady usmrtenia dobytka z tohto leta nemajú jasný motív. Vyšetrovateľom doposiaľ nie je známa ani príčina smrti zvierat, keďže na ich telách nenašli žiadne známky po strelnom zranení, fyzickom útoku, či známky otravy.
Mladé býky boli usmrtené na ranči Silvies Valley s rozlohou viac ako 56-tisíc hektárov. Ešte začiatkom augusta vydala Oregonská asociácia farmárov s dobytkom oznámenie o tom, že za akékoľvek informácie, ktoré povedú k objasneniu prípadu, ponúka odmenu vo výške 1000 amerických dolárov. Samotný ranč Silvies Valley ponúka odmenu 25-tisíc dolárov.
Kancelária šerifa Harney County, ktorá prípad usmrtenia 5 býkov vyšetruje, už obdržala od verejnosti množstvo telefonátov. Podľa vyjadrení Dana Jenkinsa pre Oregon Public Broadcasting si verejnosť myslí, že ide o rituálne vraždy nejakého kultu. Objavili sa však i tvrdenia o UFO. Polícia sa zatiaľ prikláňa k verzii s okultizmom, možné však je aj to, že chce niekto ublížiť samotnému ranču.
Šéf IĽP: Ficova vláda je asociálna a zbabelá. Bez ľudských práv sme len platiči daní a zdroje pre korporácie
Vianočné trhy u našich susedov sú ako z rozprávky: Na šunku za 6 eur sa tvorili rady, na cenu si dajte pozor
Psychologička Zuzana o alkohole: Fero Joke verejne priznal chybu a bol to správny krok, riskoval svoju reputáciu
Do Bratislavy lietadlom, do Košíc zase vlakom. Za 1 deň som porovnala oba spôsoby cesty, určiť víťaza je náročné
Nikola žije v Španielsku: Väčšina ľudí tu zarába okolo 1 300 € mesačne. Prenájom jednoizbového bytu v Madride stojí 1 000 €
Magické trhy blízko Slovenska nás očarili ponukou aj cenami. Klobása je o polovicu lacnejšia ako v Bratislave
Analytik Potočár o úskaliach energopomoci: Človek s platom 1 500 eur ju nezíska, dôchodca s rovnakým dôchodkom áno
Najrýchlejší vlak na svete sa vznáša: Dokáže ísť takmer 1 000 kilometrov za hodinu. Výstavba je neuveriteľne drahá










Nahlásiť chybu v článku