Foto: Youtube.com/Massa Kinni

Ľudská krutosť nepozná hraníc.

Mnoho ľudí nemá pred životom zvierat žiadnu úctu. Je to o to horšie, ak ide o ohrozený a chránený druh. Tento čin, ktorý sa odohral na pobreží ostrova Borneo, vás presvedčí o skutočnej zvrátenosti človeka. Ako informuje portál All That’s Interesting, pytliaci nad zvieraťom nemali žiadneho zľutovania. 

Trpasličí druh slona Pygmy Elephant patrí medzi kriticky ohrozený. Aj napriek tomuto faktu sa stáva terčom pytliakov. Správa, ktorú prináša portál All That’s Interesting, svedčí o nesmiernej ľudskej sebeckosti.

foto: commons.wikimedia.org (Bernard DUPONT)

Na malajzkej strane ostrova Borneo, v juhovýchodnej Ázii, bolo objavené telo mŕtveho slona, ktorý zomrel nesmierne krutou smrťou. Miestny veterinár dospel k záveru, že zviera bolo zastrelené z blízka.

Ak už toto znie brutálne, je dôležité podotknúť, že nebol postrelený iba raz. V tele mŕtveho slona našli až 70 strelných rán.

Vo svojej krutosti sa vyžívali

Ako informuje ázijský portál Coconuts, za tento ohavný čin je pravdepodobne zodpovedná skupinka štyroch až piatich pytliakov. Do zvieraťa strieľali poloautomatickými puškami.

Slony druhu Pygmy patria medzi kriticky ohrozený a chránený druh od roku 1997. V súčasnosti sa ich populácia pohybuje na naozaj znepokojivom čísle. Žije ich totiž menej ako 1500. Ani táto skutočnosť však nestačí k tomu, aby sa ho ľudia pokúsili zachrániť a druh zachovať.

Mŕtve zviera našli vyplavené z rieky a navyše priviazané o breh. Tieto silné zábery si môžete pozrieť na nasledujúcom videu.

Čaká ich spravodlivý trest

Pytliaci, ktorí sú za túto nehanebnú smrť zodpovední, teraz čelia vysokému trestu. Ak sa ich podarí identifikovať, hrozí im päť rokov odňatia slobody a pokuty vo výške cez 50-tisíc eur. Je však otázne, či je takýto trest naozaj dostačujúci, keďže ide o vzácne zviera.

Navyše nie je jasné, či zviera uhynulo okamžite alebo muselo trpieť počas streľby sedemdesiatich guliek. Nie je teda možné presne určiť, či sa pytliaci okrem iného vyžívali aj v utrpení slona alebo táto streľba prebehla až po jeho smrti. Napriek tomu ide o čin, ktorý je nutné spravodlivo potrestať.

allthatsinteresting.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )