Albánske mesto Drač, foto: Profimedia

Albánsko možno mnohí z vás nemajú vo svojich cestovateľských zoznamoch. A je možné, že to zmeníte.

Nikdy nie je zlý čas na cestovanie. Ak pred horúcim letom ešte túžite niekam vypadnúť, máme pre vás zaujímavý tip. Našli sme letenky za dobré ceny do albánskej Tirany, kde si môžete užiť napríklad zaujímavý roadtrip. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Hlavné mesto Albánska je skvelým východiskovým bodom či už na mestskú turistiku, alebo výlety v prírode. Taktiež v letných mesiacoch je to len na skok k pobrežiu a okúpete sa tu aj v mori.

Foto: screen Kiwi

Lacno tam aj späť

Najlacnejšie letenky do Tirany sú aktuálne na apríl. Už za 14 eur si sem zaletíte 9. alebo 14. apríla. Aj ceny spiatočných leteniek sú veľmi príjemné.

Ak vyrazíte spomínaného 9. apríla a v Tirane strávite 7 nocí, za cestu tam aj späť zaplatíte len 32 eur. Letí sa nízkonákladovkou Wizz Air a cesta trvá len hodinu a pol.

Foto: Screen Kiwi

Čo robiť v Albánsku?

Ak milujete hory a prírodu, či len tak sa túlať a spoznávať nové miesta, Albánsko je pre vás ako stvorené. Ak sa sem vydáte počas leta, môžete si dokonca užiť more. Albánsko však stojí za to navštíviť aj v apríli, kedy tu ešte nie je tak teplo a vy si môžete užiť turistiku či spoznávanie miest.

Za najkrajšími plážami vyrazte počas horúcich mesiacov na Albánsku riviéru, no ak si nechcete prenajímať auto, autobusom sa priamo z Tirany dostanete k viacerým pobrežným letoviskám.

Ak si prenajmete auto, môžete vyraziť na roadtrip. No pozor! Hrozí, že príroda Albánska vás absolútne uchváti.

Albánsko poteší aj cenami. Podľa reálnych údajov cestovateľov vám tu na deň stačí 30 eur, ak cestujete nízkonákladovo, uvádza web Budget Your Trip. V tejto sume sú už zahrnuté výdavky za ubytovanie aj jedlo.

Aj tento článok ste si mohli prečítať do konca vďaka našim predplatiteľom.
Staňte sa súčasťou PREMIUM klubu a získate benefity v hodnote 28 €.

Uložiť článok

Najnovšie články